فیس‌بوک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی جهان است
واتس‌اپ سومین در دنیا و دومین در ایران
کد مطلب: 15795
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
 
طبق جدیدترین آمارها فیس‌بوک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی دنیاست و پس از آن، یوتیوب و واتس‌اپ در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.
فیس‌بوک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی جهان است
 
 
Share/Save/Bookmark
طبق جدیدترین آمارها فیس‌بوک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی دنیاست و پس از آن، یوتیوب و واتس‌اپ در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس گزارشی که درباره محبوب‌ترین رسانه‌های اجتماعی در جهان منتشر شده‌است، فیس‌بوک با بیش از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون کاربر در جهان در جایگاه اول قرار دارد.

پس از فیس‌بوک، یوتیوب با ۱.۹ میلیارد و واتس‌اپ با ۱.۵ میلیارد کاربر در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. مسنجر فیس‌بوک با ۱.۳ میلیارد و وی‌چت نیز با یک‌میلیارد و ۸۳ میلیون کاربر در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. همچنین اینستاگرام با یک‌میلیارد کاربر در سراسر جهان، ششمین رسانه اجتماعی محبوب بین کاربران است.

توئیتر با ۳۲۶ میلیون کاربر در جایگاه دوازدهم محبوب‌ترین رسانه‌های اجتماعی در جهان قرار دارد و اسکایپ نیز با ۳۰۰ میلیون کاربر، شانزدهم است. وایبر با ۲۶۰ میلیون و لاین با ۱۹۴ میلیون کاربر به ترتیب در جایگاه‌های ۱۸ و ۲۰ این گزارش قرار دارند. این آمار توسط hootsuite/we are social ارائه شده‌است.

در ایران طبق آخرین آمار مرکز افکارسنجی ایسپا، واتس‌اپ در رده نخست توجه کاربران و پس از آن تلگرام با اختلاف چهار دهم درصد در جایگاه دوم قرار دارد. تا یکی دو سال پیش، تلگرام محبوب‌ترین پیام‌رسان و شبکه اجتماعی در ایران بود، اما حدود دو سال پیش، پس از اینکه با قوانین جمهوری اسلامی کنار نیامد و حاضر به تمکین از مقررات کشورمان نشد، پس از مهلتی که به او داده شد، فیلتر شد. هم‌اکنون الگوی استفاده از پیام‌رسان‌ها در ایران به این شرح تغییر کرده که کاربران نیازهای پیام‌رسانی فردی و گروهی خود را در واتس‌اپ و نیازهای اطلاع‌رسانی را از کانال‌های تلگرام تامین می‌کنند .
مرجع : خراسان