هشدار اداره سایبری ملی رژیم صهیونیستی
افزایش حملات فیشینگ با صفحات جعلی فیس‌بوک
کد مطلب: 15869
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
 
اداره سایبری ملی اسرائیل، در مورد حملات فیشینگ با استفاده از صفحات جعلی فیس‌بوک هشدار داد.
افزایش حملات فیشینگ با صفحات جعلی فیس‌بوک
 
 
Share/Save/Bookmark
اداره سایبری ملی اسرائیل، در مورد حملات فیشینگ با استفاده از صفحات جعلی فیس‌بوک هشدار داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اداره سایبری ملی اسرائیل (INCD) درمورد حمله فیشینگ با استفاده از صفحات جعلی پشتیبانی و سرویس فیس‌بوک برای سرقت اطلاعات شخصی و ورود به حساب‌ها هشدار داد.

این اداره سایبری گفت که هدف حمله فیشینگ در ابتدا کاربرانی بوده‌است که برای ترویج کسب‌وکارهای کوچک و متوسط در فیس‌بوک تبلیغات می‌کرده‌اند. هکرها با استفاده از صفحات جعلی تحت عنوان «حمایت از حساب‌های به‌روز» و تهدید قربانیان به قطع ارتباط با فیس‌بوک – به شیوه‌ای بسیار دشوار برای شناسایی – جعل هویت می‌کرده‌اند.

در این روش، هکرها کاربران فیس‌بوک را مجبور به ارسال اطلاعات شخصی به آنها برای دسترسی به حساب‌هایشان و سرقت اطلاعات آنها می‌کردند.

تیم آمادگی سایبری ملی رژیم صهیونیستی در اداره ملی سایبری اظهار داشت که صفحات فیشینگ پیام‌هایی را با علامت‌دار کردن صفحات کسب‌وکار رسمی اسرائیلی منتشر می‌کردند و از آنها می‌خواستند تا جزییات حساب از طریق یک لینک ارائه‌شده تأیید کنند، در غیر این صورت حساب آنها قطع خواهدشد.

قربانیان با کلیک کردن روی لینک‌ها به صفحاتی متصل می‌شدند که نیازمند ورود نام‌های کاربری و رمزهای عبور کاربران بودند.

اداره سایبری ملی اسرائیل همچنین برای محافظت از صاحبان مشاغل در برابر حملات فیشینگ دستورالعمل‌هایی ازجمله افزایش آگاهی کارمندان از طریق آموزش‌های دوره‌ای، جلوگیری از کاربرد پیوندهای ایمیل برای اتصال به فیس‌بوک و به‌روزرسانی مجموعه‌های امنیتی در پروفایل این صفحه اجتماعی را صادر کرد.

ynet، وب‌سایت خبری اسرائیل گزارش داد که پس از اطلاع فیس‌‎بوک در مورد این مشکل، صفحات جعلی حذف شدند. اداره سایبری ملی رژیم صهیونیستی، مسئول تمام جنبه‌های دفاع سایبری اسرائیل در حوزه غیرنظامی مانندتدوین خط‌مشی سیاسی، ایجاد قدرت فناوری و دفاع عملیاتی در فضای سایبری است.
مرجع : سایبربان