آخرین آمار درباره زبان‌های پراستفاده در اینترنت
زبان فارسی در اینترنت به رده هشتم رسید
کد مطلب: 15870
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶
 
طبق گزارشی جدید، زبان فارسی در رده هشتم زبان‌های پر استفاده در فضای اینترنت قرار گرفته‌است.
زبان فارسی در اینترنت به رده هشتم رسید
 
 
Share/Save/Bookmark
طبق گزارشی جدید، زبان فارسی در رده هشتم زبان‌های پر استفاده در فضای اینترنت قرار گرفته‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گزارش‌های جدید نشان می‌دهد اندکی بیش از ۵۰ درصد وب‌سایت‌هایی که در فضای World Wide Web بازدید می‌شوند به زبان انگلیسی هستند. در این میان بقیه وب‌سایت‌ها، اطلاعات را به زبان‌های دیگر نشان می‌دهند.

همچنین طبق این آمار زبان ۲.۱ درصد وب‌سایت‌ها نیز فارسی است. این جایگاه نشان‌دهنده رشد زبان فارسی است. این رقم در سال ۹۶، حدود ۰.۷ درصد و در سال گذشته ۱.۹ درصد بود.

این وب‌سایت با بررسی اطلاعات مربوط به صفحات دانلود، موتورهای جست‌وجو و تحلیل نتایج این رده‌بندی را اعلام کرده‌است. همچنین در این تحقیق، فناوری‌های وب‌سایت‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفت. علاوه‌بر آن در تحلیل اطلاعات ۱۰ میلیون وب‌سایت پربازدید و همچنین میزان محبوبیت وب سایت‌ها در Alexa طی سه ماه قبل نیز بررسی شده‌است.

طبق اطلاعات این وب‌سایت پس از زبان انگلیسی، روسی پر استفاده‌ترین زبان در فضای اینترنت است. ۶.۷ درصد از محتوای ارائه‌شده در اینترنت به زبان روسی است.

در رده سوم نیز زبان آلمان با ۵.۳ درصد قرار دارد. در رده‌های بعدی نیز به ترتیب زبان اسپانیا (با ۴.۸ درصد)، زبان فرانسوی (با ۳.۷ درصد)، زبان ژاپنی (با ۳.۴ درصد)، زبان پرتغالی ( با ۲.۷ صد) قرار دارند. جالب آنکه میزان استفاده از زبان ایتالیایی نیز مانند زبان فارسی ۲.۱ درصد است.

در این رده‌بندی زبان ترکی با ۱.۷ درصد پس از ایران و ایتالیا قرار دارد. همچنین میزان استفاده از زبان‌های لهستانی و چینی نیز ۱.۶ درصد است. علاوه‌بر آن در رده‌بندی این وب‌سایت میزان استفاده از زبان عربی در وب‌سایت‌ها نیز ۰.۷ درصد ذکر شده‌است.
مرجع : خبرگزاری مهر