بیشتر آمریکایی‌ها دانش کمی از دنیای فناوری دارند

خبرگزاری فارس , 22 مهر 1398 ساعت 13:02

نتایج بررسی موسسه تحقیقاتی پیو در آمریکا، نشان می‌دهد اکثر مردم این کشور اطلاعات بسیار کمی در مورد مسائل بسیار مشهور در دنیای فناوری دارند.


نتایج بررسی موسسه تحقیقاتی پیو در آمریکا، نشان می‌دهد اکثر مردم این کشور اطلاعات بسیار کمی در مورد مسائل بسیار مشهور در دنیای فناوری دارند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، موسسه تحقیقاتی پیو در آمریکا سوالاتی را در حوزه فناوری از ۴۲۷۲ نفر پرسیده که نشان می‌دهد فقط ۲۰ درصد از مردم این کشور در زمینه امنیت سایبری، موضوعات مربوط به حریم شخصی و شبکه‌های اجتماعی اطلاعات قابل قبولی دارند.

به عنوان مثال فقط ۱۵ درصد از آمریکایی‌ها توانسته‌اند هویت جک دورسی مدیرعامل توئیتر را با دیدن عکسی از وی شناسایی کنند و این در حالی است که میلیون‌ها نفر از اتباع این کشور از توئیتر استفاده می‌کنند.

نکته جالب دیگر اینکه فقط ۲۹ درصد از آمریکایی‌ها می‌دانند واتس‌اپ و اینستاگرام متعلق به فیس‌بوک هستند و تعداد زیادی از مردم این کشور از این موضوع اطلاعی ندارند. از مجموع پاسخ‌دهندگان فقط ۲۰ درصد دقیقا می‌دانستند که هر دو شرکت واتس‌اپ و اینستاگرام در تملک فیس‌بوک هستند.

اطلاعات آمریکایی‌ها در حوزه امنیت آنلاین هم وضعیت مناسبی ندارد و به عنوان مثال فقط ۳۰ درصد آمریکایی‌ها می‌دانند که استفاده از استاندارد https موجب رمزگذاری اطلاعات ردوبدل شده می‌شود. البته ۵۹ درصد از آنها می‌دانستند که تبلیغات دیجیتال بزرگ‌ترین منبع درآمد شبکه‌های اجتماعی است.

فقط ۲۸ درصد از آمریکایی‌ها با شیوه تایید هویت دومرحله‌ای برای ورود به سایت‌ها آشنایی دارند و فقط ۲۴ درصد آنها از کارکرد قابلیت مرور شخصی در برخی مرورگرها برای افزایش امنیت افراد، آگاهی دارند.


کد مطلب: 15896

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/15896/بیشتر-آمریکایی-ها-دانش-کمی-دنیای-فناوری

افتانا
  http://www.aftana.ir