امکان حدس‌زدن سن‌وجنسیت کاربران از روی شیوه قفل کردن گوشی

خبرگزاری مهر , 27 مهر 1398 ساعت 9:42

نتایج یک بررسی نشان داد که شیوه قفل کردن گوشی می‌تواند سن و جنسیت افراد را مشخص کند.


نتایج یک بررسی نشان داد که شیوه قفل کردن گوشی می‌تواند سن و جنسیت افراد را مشخص کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نتایج یک بررسی نشان می‌دهد شیوه قفل کردن گوشی‌های هوشمند توسط کاربران و نیز مدت‌زمان باز ماندن و سپس بسته‌شدن قفل تلفن همراه، سن تدریجی افراد را مشخص می‌کند.

این بررسی که توسط محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا انجام شد، نشان می‌دهد افراد جوان و مسن از روش‌های متفاوتی برای قفل کردن گوشی خود استفاده می‌کنند.

هدف از انجام این مطالعه دست‌یابی به الگوهای مورد استفاده افراد مختلف برای قفل کردن گوشی‌هایشان بوده تا بر همین اساس شیوه‌های تازه‌ای برای ارتقای امنیت تلفن‌های همراه ابداع شود.

بر اساس همین بررسی افراد مسن کمتر از افراد جوان از گوشی‌های خود استفاده می‌کنند و از همین رو مدت‌زمان قفل‌ماندن نمایشگر گوشی‌های افراد سالمند بیشتر است. به بیان دیگر به‌ازای هر 10سال افزایش سن افراد از مدت‌زمان هربار استفاده از گوشی ۲۵ درصد کاسته‌می‌شود.

لذا اگر یک فرد ۲۵ ساله بیست‌بار در روز از گوشی خود استفاده کند، این رقم در مورد یک فرد ۳۵ ساله به فقط ۱۵ بار در روز کاهش می‌یابد. این تحقیق با همکاری ۱۳۴ فرد داوطلب ۱۹ تا ۶۳ ساله کاربر گوشی‌های اندروید صورت گرفت. یک اپلیکیشن ویژه نیز بر روی گوشی‌های مذکور نصب شد تا عادات کاربری افراد در ارتباط با باز و بسته کردن قفل گوشی بررسی شود.

این اپلیکیشن نشان داد مردان بیشتر از روش قفل خودکار و پیش‌فرض گوشی استفاده‌می‌کنند، ولی زن‌ها تمایل دارند از روش‌های دستی و غیرخودکار برای قفل کردن گوشی استفاده کنند. زن‌ها همچنین در مقایسه با مردان مدت‌زمان بیشتری را پس از هربار باز کردن قفل به استفاده از تلفن همراه اختصاص می‌دهند. اما وقتی سن و سال افراد بیشتر می‌شود وضعیت برعکس می‌شود و زنان ۵۰ سال به بالا در مقایسه با مردان ۵۰ سال به بالا، کمتر از گوشی استفاده‌می‌کنند.


کد مطلب: 15910

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/15910/امکان-حدس-زدن-سن-وجنسیت-کاربران-روی-شیوه-قفل-کردن-گوشی

افتانا
  http://www.aftana.ir