گوگل اسیستنت شارژ گوشی را می‌خورد

خبرگزاری ايسنا , 28 مهر 1398 ساعت 15:01

آسیب‌پذیری جدیدی در دستیار صوتی اختصاصی گوگل (Google Assistant) وجود دارد که شارژ باتری گوشی‌های اندرویدی را می‌خورد.


آسیب‌پذیری جدیدی در دستیار صوتی اختصاصی گوگل (Google Assistant) وجود دارد که شارژ باتری گوشی‌های اندرویدی را می‌خورد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، دستیارهای صوتی هوشمند که در سال‌های اخیر از استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران محصولات تکنولوژی به‌خصوص گوشی‌های هوشمند برخوردار شده‌اند، هر از گاهی با مشکلات و آسیب‌پذیری‌های جدیدی مواجه می‌شوند که بلافاصله شرکت‌های توسعه‌دهنده آنها به برطرف کردن آن می‌پردازند و نگرانی کاربران و منتقدان را از بین می‌برند.

کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه فناوری اعلام کرده‌اند که آسیب‌پذیری جدیدی در گوگل اسیستنت (Google Assistant) وجود دارد که موجب کاهش شدید شارژ باتری در گوشی‌های اندرویدی می‌شود.

این آسیب‌پذیری بر روی تمامی محصولات توسعه داده‌شده توسط شرکت گوگل همچون گوشی‌های هوشمند پیکسل و اسپیکرهای هوشمند گوگل هوم تاثیر گذاشته و صدای بسیاری از کاربران را درآورده‌است.

آنها همچنین در فروم‌های خبری خاطرنشان کرده‌اند که بعد از فعال‌سازی گوگل اسیستنت، به‌طور ناگهانی شارژ دستگاه آنها کاهش یافته و به گفته برخی از آنها به یک درصد شارژ رسیده‌است. این موضوع به‌شدت کاربران بسیاری را که از گوگل اسیستنت استفاده می‌کنند، نگران کرده و موجب شده از این غول تکنولوژی درخواست کنند هرچه سریع‌تر با به‌روزرسانی این دستیار صوتی، مشکل و آسیب‌پذیری مذکور را برطرف کند و خیال کاربران را نیز آسوده سازد.

چندی پیش بود که آسیب‌پذیری امنیتی دستیار صوتی اختصاصی اپل موسوم به Siri نیز جنجال‌های فراوانی را در فضای مجازی ایجاد کرد و موجب نگرانی‌های شدید امنیتی کاربران شده‌بود، چراکه احتمال افشای اطلاعات خصوصی و مکالمات رد و بدل شده آنها با دوستان و آشنایان‌شان وجود داشت.


کد مطلب: 15915

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/15915/گوگل-اسیستنت-شارژ-گوشی-می-خورد

افتانا
  http://www.aftana.ir