رمزگشای باج‌افزار STOP/DJVU منتشر شد
کد مطلب: 15920
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
 
رمزگشای باج‌افزار STOP/Djvu توسط پژوهشگران شرکت امنیتی Emsisoft ارائه شد.
رمزگشای باج‌افزار STOP/DJVU منتشر شد
 
 
Share/Save/Bookmark
رمزگشای باج‌افزار STOP/Djvu توسط پژوهشگران شرکت امنیتی Emsisoft ارائه شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، Djvu نسخه جدیدتر باج‌افزار STOP است که برای نخستین‌بار در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی مشاهده شد. این نسخه از نظر عملکرد شبیه والد خود (STOP) است و امروزه آنها را با نام STOP/Djvu می‌شناسند. این باج‌افزار در سال جاری میلادی، بیشترین تعداد قربانی را در سطح جهان به خود اختصاص داده‌است. طبق اعلام شرکت Emsisoft، این رمزگشا حدوداً ۷۰ درصد قربانیان را پوشش داده و این قربانیان می‌توانند فایل‌های خود را بدون پرداخت باج بازگردانند.

این رمزگشا برای قربانیان باج‌افزار STOP/Djvu برای قربانیانی که پسوند فایل‌های رمز شده آنها به شرح زیر است به‌درستی عمل کرده‌است:
- پسوندهای با حروف بزرگ مثل KEYPASS
- پسوندهای دارای کلمه pumaمانند puma, pumas, pumaxو ...
- پسوندهای نسبتا قدیمی مانند djvu, roland, verastoو ...
- پسوندهای جدید مانند gero, meds, bootو ...

در صورتی که فایل‌های رمز شده شامل دو مورد اول هستند، می‌توانید با این رمزگشا فایل های خود را رمزگشایی کنید. به منظور دانلود رمزگشا به این لینک بروید و یا در صورتی که فایل‌های رمز شده شامل دو مورد بعدی هستند، می‌توانید با این رمزگشا فایل‌های خود را رمزگشایی کنید.

برای سه مورد نخست در اختیار داشتن یک فایل رمز شده به همراه نسخه سالم آن که حجم آن بیش از ۱۵۰ کیلوبایت باشد، لازم است. مورد سوم و چهارم همچنان فقط با کلیدهای آفلاین قابل رمزگشایی است، اما شانس مورد سوم برای رمزگشایی بیشتر است.
مرجع : مرکز ماهر