مایکروسافت: اندروید بهترین سیستم عامل موبایل است
کد مطلب: 15921
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
 
مایکروسافت ضمن معرفی گوشی جدید خود به تازگی خاطرنشان کرده‌است که اندروید بهترین سیستم‌عامل موبایل در جهان است.
مایکروسافت: اندروید بهترین سیستم عامل موبایل است
 
 
Share/Save/Bookmark
مایکروسافت ضمن معرفی گوشی جدید خود به تازگی خاطرنشان کرده‌است که اندروید بهترین سیستم‌عامل موبایل در جهان است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مایکروسافت نخستین‌بار سیستم عامل ویندوز فون را در سال ۲۰۱۰ معرفی کرد و در پی آن، چند نسخه دیگر از آن را منتشر کرد. شرکت مایکروسافت امیدوار بود با خرید بخش لومیای نوکیا در سال ۲۰۱۴، تولید تلفن‌های همراه هوشمند خود را افزایش دهد، اما این گوشی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوزفون نتوانستند هرگز به موفقیت‌های بزرگ دست بیابند و این امر موجب شد مایکروسافت با خسارات عمده‌ای روبرو شود و مرگ ویندوزفون را به‌طور رسمی و همگانی اعلام کند.

این روزها، تنها دو سیستم عامل اندروید و iOS در گوشی‌های هوشمند هستند که باهم رقابت تنگاتنگی دارند و بازار گوشی‌های هوشمند را به‌طور تمام و کمال در اختیار خود قرار داده‌اند.

پانوس پانای، مدیر ارشد محصول گروه Microsoft Device در رویدادی در فروشگاه بزرگ این شرکت در لندن، اذعان کرد که اندروید در حال حاضر بهترین و محبوب‌ترین سیستم عامل موبایل در جهان محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر توانسته‌است سهم خود را به میزان قابل توجهی در بازارهای جهانی افزایش دهد و تا حد زیادی سهم iOS بزرگ‌ترین رقیبش را نیز بگیرد.

وی همچنین دلیل انتخاب اندروید به عنوان سیستم‌عامل گوشی سرفیس دوئو این شرکت را برتری آن خواند و تاکید کرد که استفاده از این سیستم‌عامل، موجب موفقیت مایکروسافت در زمینه گوشی‌های هوشمند خواهدشد.

سخنان این مدیر ارشد بدون شک می‌تواند نشان‌دهنده موفقیت بی چون و چرای گوگل به عنوان توسعه‌دهنده اندروید تلقی شود. شرکتی که در سال‌های اخیر یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رقبای مایکروسافت در توسعه سیستم‌عامل‌های موبایل به شمار می‌آمد و حالا این شرکت به ضعف خود و ویندوزفون اعتراف کرده و می‌خواهد با روی آوردن به سیستم‌عامل توسعه داده‌شده توسط رقیبش بار دیگر به عرصه موبایل بازگردد و در بازارهای جهانی گوشی‌های هوشمند جایگاهی پیدا کرده تا بدین‌ترتیب در زمینه‌های مختلف سودآوری و درآمدزایی ایجاد کند.

به گفته کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، مایکروسافت و اپل در سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری برای زمین زدن گوگل و اندروید کردند، اما به نظر می‌رسد که این گوگل است که آنها را به زانو درآورده و موجب شده‌است که درباره برتری اندروید سخن بگویند.

این در حالی است که پیشتر بسیاری از تحلیلگران برآورد کرده‌بودند که مایکروسافت برای محصول جدید و تاشوی خود از ویندوز ۱۰ موبایل استفاده خواهدکرد.

تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی IDC همچنین با ارائه آمار و نمودار سعی دارند که سهم اندروید و iOS را در سال‌های آینده، ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ میلادی، پیش‌بینی کنند. این آمارها حاکی است که سهم اندروید در سال‌های آینده به‌تدریج افزایش پیدا خواهدکرد و از ۸۶.۶ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۸۷.۱ درصد در سال ۲۰۲۳ خواهد رسید. از طرفی دیگر، سهم iOS رو به کاهش رفته و در سال ۲۰۲۳ میلادی به ۱۲.۹ درصد می‌رسد.

همچنین به نظر می‌رسد که بازارهای جهانی گوشی‌های هوشمند همچنان در انحصار گوگل و اپل باقی بمانند و به‌جز دو سیستم‌عامل اندروید و iOS، سیستم‌عامل دیگری یارای رقابت و مقاومت در برابر این دو غول تکنولوژی را نداشته‌باشد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا