افشای اطلاعات میلیون‌ها کارت بانکی

فروشگاه کارتینگ برایانس کلاب هک شد

سایبربان , 30 مهر 1398 ساعت 17:00

با هک شدن فروشگاه کارتینگ برایانس کلاب (BriansClub[.]at) که در آن کارت‌های مسروقه بانکی خریدوفروش می‌شدند داده‌های ۲۶ میلیون کارت بانکی افشا شده‌است.


با هک شدن فروشگاه کارتینگ برایانس کلاب (BriansClub[.]at) که در آن کارت‌های مسروقه بانکی خریدوفروش می‌شدند، داده‌های ۲۶ میلیون کارت بانکی افشا شده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، به‌تازگی برایان کربس (Brian Krebs) روزنامه‌نگار و یکی از اشخاص برجسته در حوزه‌ امنیت سایبری اعلام کرد فروشگاه کارتینگ برایانس کلاب (BriansClub[.]at) که در آن کارت‌های مسروقه بانکی خریدوفروش می‌شدند هک شده و داده‌های ۲۶ میلیون کارت اعتباری (Credit Card) و کارت‌های بدهی (Debit Cards) افشا شده‌است.

کارتینگ (Carding) یکی از اقلام کلاهبرداری در وب تاریک است که به استفاده و تخلیه وجه به‌صورت غیرقانونی از یک حساب یا کارت‌ بانکی بدون رضایت مالک آن گفته‌می‌شود. انجام چنین فعالیتی نیازمند تخصص بالایی در زمینه‌های کامپیوتری است به‌طوری‌که برخی چنین اقدام خرابکارانه‌ای را یک هنر می‌دانند.

کربس معتقد است مالکان این فروشگاه در تبلیغات خود از وجهه و شخصیت وی سوءاستفاده کرده و حتی از حق نشر © ۲۰۱۹ Crabs on Security نیز در سایت خود استفاده کرده‌اند. برایان کربس طراح سایت Krebs on Security است که موضوعاتی مانند آخرین تهدیدات، نقض حریم شخصی، مجرمان سایبری و همچنین اخبار و حواشی مربوط به مسائل امنیتی را پوشش می‌دهد. کربس از طریق برخی منابع به داده‌ها دسترسی پیداکرده و در اختیار مؤسسات مالی قرار داده تا کارت‌ها را شناسایی و پیگیری یا مجدداً صادر کنند. وی معتقد است ۱۴ میلیون کارت می‌تواند معتبر باشد.

به گزارش شرکت خصوصی امنیت سایبری فلش پوینت (Flashpoint)، ارزش کارت‌های مسروقه برایانس کلاب ۴۱۴ میلیون دلار بوده‌است که طی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ حدود ۹.۱ میلیون کارت به ارزش ۱۲۶ میلیون دلار فروخته‌ شده‌است. وزارت دادگستری ایالات‌متحده نیز می‌گوید به نظر می‌رسد تاکنون این فروشگاه ۴ میلیارد دلار فروش داشته‌است.


کد مطلب: 15923

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/15923/فروشگاه-کارتینگ-برایانس-کلاب-هک

افتانا
  http://www.aftana.ir