انگلیسی‌ها از این کلمات عبور ناامن استفاده می‌کنند
کد مطلب: 15945
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴
 
ستاد ارتباطات دولت انگلیس فهرستی از کلمات عبور ناایمن در فضای مجازی که استفاده از آنها می‌تواند امنیت و حریم شخصی کاربران را به طور جدی به خطر بیندازد، اعلام کرد.
انگلیسی‌ها از این کلمات عبور ناامن استفاده می‌کنند
 
 
Share/Save/Bookmark
ستاد ارتباطات دولت انگلیس فهرستی از کلمات عبور ناایمن در فضای مجازی اعلام کرد که استفاده از آنها می‌تواند امنیت و حریم شخصی کاربران را به‌طور جدی به خطر بیندازد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، ستاد ارتباطات دولت انگلیس با صدور اطلاعیه‌ای به کاربران اینترنت در انگلیس هشدار داد که استفاده از کلماتی همچون لیورپول و سوپرمن به‌عنوان رمز عبور رایانه‌ای می‌تواند افراد را به‌صورت جدی در معرض خطر هک‌شدن قرار دهد، زیرا حدس زدن این کلمات توسط هکرها کار دشواری نیست.

این ستاد هشدار داد که کلمه عبور نزدیک به نیم‌میلیون نفر از افرادی که طی یک‌سال گذشته در انگلیس هک شده‌اند این دو کلمه بوده‌است. از سوی دیگر باید توجه داشت که هکرها کلمه‌های عبور هک‌شده را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و برای نفوذ به رایانه‌ها و سرویس‌های اینترنتی قبل از هر چیز کلمات عبور پرکاربرد را آزمایش می‌کنند.

این ستاد مذکور اعلام کرد که هنوز دو کلمه عبور ۱۲۳۴۵۶ و password در میان کاربران اینترنت بسیار پرکاربرد هستند.

بررسی‌های مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد در شرایطی که اکثر انگلیسی‌ها نگران این هستند که به یکی از قربانیان حملات سایبری مبدل شوند در عمل فقط یک‌سوم آنها می‌دانند که چگونه باید از خودشان در برابر این حملات حفاظت کنند. ضعف آموزش در حوزه امنیت سایبری یکی از مشکلات اساسی در انگلیس محسوب می‌شود.
مرجع : خبرگزاری فارس