سلاح جدید اسکاتلندیارد برای مبارزه با بزهکاران سایبری
سگ‌ها مجرمان سابیری را لو می‌دهند
کد مطلب: 15982
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
 
اسکاتلندیارد قصد دارد از دو سگ باهوش و تعلیم‌دیده که بینی‌های حساسی نیز دارند به‌عنوان سلاح جدیدی در مبارزه با بزهکاران سایبری استفاده کند
سگ‌ها مجرمان سابیری را لو می‌دهند
 
 
Share/Save/Bookmark
اسکاتلندیارد قصد دارد از دو سگ باهوش و تعلیم‌دیده که بینی‌های حساسی نیز دارند به‌عنوان سلاح جدیدی در مبارزه با بزهکاران سایبری استفاده کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اسکاتلندیارد از این پس برای یافتن اقلام رایانه‌ای و لوازم الکترونیک به سرقت رفته از دو سگ آموزش‌دیده استفاده می‌کند که می‌توانند با بو کشیدن، مخفی‌گاه وسایل الکترونیک و رایانه‌ای را بیابند.

بولی و مورفی  تا به حال چندبار توانسته‌اند با بوکشیدن، لوازم الکترونیک و برقی مخفی را بیابند و دزدان آنها را غافلگیر کنند.

در جریان یکی از این عملیات‌ها بولی توانست لپ‌تاپی را بیابد که یک فرد سوءاستفاده‌کننده از کودکان در درون یک میز ناهارخوری مخفی کرده‌بود. این سگ حتی توانست سیم‌کارتی را که توسط یک مجرم دیگر در زیر لمینت‌های منزل یک فرد مخفی شده‌بود، شناسایی کند.

مورفی نیز با یافتن یک دوربین مخفی‌شده در چراغ قوه و نیز کارت حافظه آن در سطل زباله، کارایی و توانایی خود را ثابت کرده‌است.

یافتن این نوع اقلام الکترونیک به نتیجه رساندن بسیاری از پرونده‌های قتل، دزدی، آدم‌ربایی و غیره را در انگلیس تسهیل خواهدکرد.
مرجع : خبرگزاری فارس