ایمیل هشدار هک‌شدن حساب‌تان را نادیده بگیرید
کد مطلب: 15983
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
 
به‌ تازگی ایمیلی توسط ربات برای کاربران ارسال می‌شود که محتوای آن ادعای هک شدن حساب و درخواست پول برای بازیابی آن است و راه مقابله، این است که کاربر آن را نادیده بگیرد.
ایمیل هشدار هک‌شدن حساب‌تان را نادیده بگیرید
 
 
Share/Save/Bookmark
به‌ تازگی ایمیلی توسط ربات برای کاربران ارسال می‌شود که محتوای آن ادعای هک شدن حساب و درخواست پول برای بازیابی آن است و راه مقابله، این است که کاربر آن را نادیده بگیرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اخیرا ایمیلی به کاربران ارسال می‌شود که در آن عنوان شده حساب وی هک شده‌است و از وی درخواست مبلغ ۹۰۳ دلار در قالب بیت‌کوین برای بازیابی حساب کرده و مدت‌زمان ۴۸ ساعت را به‌عنوان ضرب‌الاجل پرداخت هزینه پس از مشاهده این ایمیل اعلام می‌کند.

البته نیازی به نگرانی نیست. این ایمیل فقط یک ایمیل ارسال‌شده توسط ربات است تا با ایجاد ترس از اینکه حساب کاربر هک‌شده، پول وی را به سرقت ببرد. این مثال فقط یک الگوی ساده است که در آن ایمیل به‌صورت عمده ارسال می‌شود تا از افراد ناآگاه که در دام آن می‌افتند، سرقت کند. بنابراین فقط آن را نادیده بگیرید.

از طرفی گاهی اتفاق می‌افتد که ویروس‌های رایانه‌ای در قالب ارسال ایمیل از جانب افراد ناشناس جابه‌جا شده و گاهی دارای عناوین جذابی است که کاربران را برای باز کردن آنها، ترغیب می‌کند. در برخی موارد نیز درخواستی مبنی بر کلیک کردن روی لینک اینگونه ایمیل‌ها در قالب ایمیل‌های تبلیغاتی فرستاده می‌شود و گیرنده را برای باز کردن ایمیل‌ها تشویق می‌کند. به همین دلیل کارشناسان هشدار می‌دهند کاربران نباید هر ایمیلی که برایشان ارسال می‌شود را باز کنند، مخصوصاً اگر این ایمیل از فرستنده‌ ناشناس ارسال شده‌باشد و اگر موضوع و متن ایمیل جذاب بود، باید با شک و تردید بیشتری به آن نگاه کنند.

اما در مواردی که کاربران خیلی ترغیب شدند یا حتماً باید آن ایمیل را باز کنند، لازم است یک‌سری موارد را بررسی و تحت شرایط خاص آن را باز کنند. اینکه سیستم حفاظت‌شده باشد و مواردی ازجمله آپدیت سیستم عامل، آپدیت مرورگر اینترنتی و داشتن آنتی‌ویروس اصلی و معتبر و ترجیحاً با کیفیت، روال‌هایی است که همه باید رعایت کنند. بنابراین در صورتی که باید یک ایمیل ناشناس و مشکوک را باز کنید، می‌توانید فایل ضمیمه را دانلود کرده، تا آنتی‌ویروس فایل ضمیمه را اسکن کند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا