ششمین نمایشگاه ملی صنایع بومی پدافند غیرعامل
نوروزی: اعتمادسازی زیربنای ایجاد امنیت سایبری است
اختصاصی افتانا-علیرضا صالحی
کد مطلب: 15994
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
 
مدیرعامل شرکت پندار کوشک ایمن بر اهمیت اعتماد سازی در ارائه خدمات الکترونیک تاکید کرد.
نوروزی: اعتمادسازی زیربنای ایجاد امنیت سایبری است
 
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل شرکت پندار کوشک ایمن بر اهمیت اعتماد سازی در ارائه خدمات الکترونیک تاکید کرد.

به گزارش افتانا، شرکت پندار کوشک ایمن در ششمین نمایشگاه ملی صنایع بومی پدافند غیرعامل حضور دارد.

شاهین نوروزی، مدیرعامل شرکت پندارکوشک ایمن، در گپ و گفتی در حاشیه این‌ نمایشگاه اظهار کرد: امروزه خدمات الکترونیک زیادی در دنیا ارائه می شوند و می توانیم بگوییم که تقریبا زندگی امروز بدون فناوری ارتباطات و اطلاعات غیرممکن است و چیزی که در این حوزه مهم است حفظ امنیت خدمات ارائه شده است. شاید امنیت اطلاعات واژه مناسبی نباشد و درست تر باشد که از واژه اعتماد استفاده کنیم، یعنی باید بتوانیم‌ به محصول وخدماتی که دنیای فناوری ارائه می دهد اعتماد کنیم. چراکه امنیت زیرمجموعه ای از این اعتماد است و ما برای اینکه که بتوانیم به یک خدمتی اعتماد بکنیم لازم است اقدامات زیرساختی را فراهم کنیم و فرهنگ سازی کنیم تا از تجهیزات و امکانات به صورت درست استفاده شود. مسائل فرهنگی و اجتماعی و مسائل مهندسی در زمینه اعتماد به خدمات الکترونیک بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: همه کشورها و دولت ها از خدمات الکترونیک در راستای خدمت به مردم‌ و کشور و روابط بین‌المللی استفاده می کنند. اما بارها در خبرها شنیده ایم که یک شرکت از شرکتی دیگر جاسوسی کرده و یا حتی یک کشور در انتخابات یک کشور دیگر تاثیر گذاشته است و یا اطلاعات آن کشور را شنود کرده است و اتفاقاتی از این دست. با وجود این خبرهایی که از سراسر جهان‌ می شنویم و وضعیت کنونی کشورمان می بینیم که توجه یه موضوع امنیت بسیار مهم است.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنیم و مسئولان ما به آن بسیار دقت می کنند عدم استفاده از تجهیزات غیر بومی و به کارگیری تجهیزات خارجی در حوزه امنیت است که خود می تواند به امنیت حوزه فناوری اطلاعات لطمه بزند. یعنی گاهی اگر از تجهیزات امنیتی خارجی برای اعتماد به یک خدمت الکترونیکی و امن سازی یک سرویس خدمات الکترونیک استفاده کنیم ممکن است میزان‌ ناامنی که به وجود می آورد از نبود آن تجهیزات و امکانات بیشتر باشد. به همین دلیل علاوه بر اینکه تلاش در تمام صنایع در داخل کشور در جریان است در حوزه امنیت سایبری بیش از سایر حوزه ها از سوی مسئولان در زمینه بومی سازی توجه می شود و این بسیار درست است و کاری است که اکثر کشورهای دنیا انجام می دهند و در حوزه امنیت فناوری اطلاعات خود تا جایی که می توانند از خدمات، تجهیزات و محصولات داخلی کشور خودشان استفاده می کنند.

نوروزی درباره شرکت پندار کوشک ایمن توضیح داد: این شرکت در راستای رسیدن به این هدف که برخی خدمات و تجهیزات حوزه امنیت فناوری اطلاعات به صورت بومی ارائه شوند در این مسیر گام برداشته و محصولات مختلفی را تولید کرده است .شرکت از ابتدای تاسیس، کار خود را در حوزه امنیت فناوری اطلاعات آغاز کرد و در زمینه اعتماد دیجیتال فعالیت کرد که در واقع طیف بزرگتری از حوزه امنیت را پوشش می دهد. کاری که پندارکوشک انجام‌می دهد ارائه راهکارهای کلی یا همان توتال سولوشن برای حوزه اعتماد به یک خدمت الکترونیک است و در این حوزه محصولاتی را هم در داخل کشور ساخته است که خوشبختانه به خوبی توانسته اند جایگزینی مناسب برای محصولات خارجی باشند از نظر کیفیت، قابلیت، استانداردها و توانمندی های محصولات.

وی افزود: حضور در نمایشگاه پدافند غیر عامل با هدف ارائه این محصولات در سطح دولت و شرکت های گوناگون بوده است.

شایان ذکر است محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران تا روز سه شنبه میزبان ششمین نمایشگاه محصولات بومی پدافند غیرعامل است.