سامانه اطلاعاتی کنترل رزمی
توسعه سامانه مبتنی بر بیگ‌دیتا در ارتش روسیه
کد مطلب: 16015
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷
 
برخی خبرگزاری‌های روسیه اعلام کردند که ارتش روسیه در حال توسعه سامانه‌ای مبتنی‌بر فناوری‌های بیگ‌دیتا و هوش مصنوعی به نام «سامانه اطلاعاتی کنترل رزمی» است.
توسعه سامانه مبتنی بر بیگ‌دیتا در ارتش روسیه
 
 
Share/Save/Bookmark
برخی خبرگزاری‌های روسیه اعلام کردند که ارتش روسیه در حال توسعه سامانه‌ای مبتنی‌بر فناوری‌های  داده‌های کلان و هوش مصنوعی به نام «سامانه اطلاعاتی کنترل رزمی» است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، وزارت دفاع روسیه به‌تازگی اعلام کرده‌است در راستای ایجاد سناریوهای احتمالی واکنش به دشمن در میدان نبرد از به‌روزترین فناوری‌های بیگ‌دیتا و هوش مصنوعی بهره گرفته و در حال توسعه سامانه‌ای مبتنی بر بیگ‌دیتا است. سامانه موردنظر که «سامانه اطلاعاتی کنترل رزمی» نام‌گذاری شده است داده‌های کلیه سرویس‌ها، تجهیزات و اطلاعات سربازها را جمع‌آوری کرده و طی یک ثانیه واکنش خواهد داد. وظیفه اصلی آن نیز خودکارسازی محاسبات عملیاتی- تاکتیکی و حل مسائل اطلاعاتی و مخابراتی است.

کارشناسان وزارت دفاع در مصاحبه با این روزنامه خاطرنشان کردند: «یک فرمانده باید در میدان نبرد تصمیمات سریع‌تر و بدون تلفات نیروهای خود اتخاذ کند که لازمه آن توسعه چنین تجهیزاتی است. اطلاعات از طریق سامانه مبتنی بر کلان داده و هوش مصنوعی گردآوری‌شده و بدون درنگ مورد پردازش و تجزیه‌وتحلیل قرار خواهند گرفت. بدون شک این امر به فرمانده کمک می‌کند تا بهترین راه را برای استفاده از نیروها و منابع خود برگزیند.»
مرجع : سایبربان