اینترپل از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن می‌خواهد
رمزگذاری‌ها را کاهش دهید
کد مطلب: 16020
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷
 
اینترپل قصد دارد به شرکت‌های تهیه‌کننده اینترنت، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها و سازندگان دستگاه‌ها فشار وارد کند تا روند رمزگذاری گفت‌وگوها، سرویس‌ها و کالاها را کاهش دهند.
رمزگذاری‌ها را کاهش دهید
 
 
Share/Save/Bookmark
اینترپل قصد دارد به شرکت‌های تهیه‌کننده اینترنت، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها و سازندگان دستگاه‌ها فشار وارد کند تا روند رمزگذاری گفت‌وگوها، سرویس‌ها و کالاها را کاهش دهند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سازمان پلیس بین‌الملل (اینترپل) تصمیم دارد گسترش رمزگذاری سرویس‌ها و کالاها را محکوم کند. سه منبع آگاه به این امر اعلام کرده‌اند اینترپل معتقد است این روند به روند گسترش آزار کودکان کمک می‌کند.

یکی از مقامات اینترپل در مقر کنفرانس این سازمان در فرانسه اعلام کرد نسخه‌ای از یک بیانیه برای حل این مشکل از FBI آمریکا ارائه شده و بدون رای‌گیری رسمی از نمایندگان ۶۰ کشور عضو این سازمان منتشر می‌شود.

این بیانیه در حقیقت تاکید برنامه‌ای است که ماه گذشته مقامات بلندپایه پلیس آمریکا، انگلیس، استرالیا ارائه کردند. در این نامه به مشکلات دستگیری متجاوزان به حقوق کودکان اشاره دارد، زیرا شرکت‌ها از بازکردن محاورات کاربران بدون اجازه‌نامه رسمی خودداری می‌کنند.

در پیش‌نویس بیانیه حل آمده‌است: تهیه‌کنندگان سرویس اینترنت، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن و تولیدکنندگان دستگاه‌ها مشغول تولید محصولات و خدمات رمزگذاری‌شده هستند که به‌طور موثر سوءاستفاده از کودکان در پلتفرم‌هایشان را مخفی می‌کند.

شرکت‌های فناوری باید مکانیسمی در طراحی محصولات و سرویس‌های رمزگذاری شده خود به کار گیرند که دولت‌ها با مراجع قانونی متناسب بتوانند به اطلاعات در فرمتی قابل خوانش و استفاده دسترسی یابند.

اینترپل در این زمینه به هیچ سوالی پاسخ نداده‌است. البته به نوشته رویترز این امر احتمالا دلیلی برای برخی کشورها فراهم می‌کند تا قانون‌ها یا مقرراتی را علیه فرایند رمزگذاری غیر قابل شکست وضع کنند و در حقیقت نشانه‌ای از فشارهای دولت آمریکا برای کاهش رمزگذاری در گوگل و اپل است.

سازمان پلیس بین‌الملل به کشورها کمک می‌کند تا مظنونان جنایات را در خارج از منطقه تحت صلاحیت‌شان دستگیر کنند. البته بیانیه جدید لزوم اجرایی یک قانون را ندارد، بلکه هدف آن ایجاد فشار بیشتر بر تهیه‌کنندگان فناوری در جهت کاهش رمزگذاری محاورات است.
مرجع : خبرگزاری مهر