نیویورک «نوآورترین شهر جهان» شد
تهران رتبه 390 را در لیست شهرهای نوآور جهان دارد
کد مطلب: 16067
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۷
 
شرکت آمار و ارقام "2thinknow" به تازگی فهرست پیشرفته‌ترین شهرهای دنیا را از نظر وجود شرکت‌های فناوری در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد که نیویورک در جایگاه اول این رتبه‌بندی ایستاده‌است و تهران در جایگاه ۳۹۰ قرار دارد.
تهران رتبه 390 را در لیست  شهرهای نوآور جهان دارد
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت آمار و ارقام "2thinknow" به تازگی فهرست پیشرفته‌ترین شهرهای دنیا را از نظر وجود شرکت‌های فناوری در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد که نیویورک در جایگاه اول این رتبه‌بندی ایستاده‌است و تهران در جایگاه ۳۹۰ قرار دارد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، در رتبه‌بندی سالیانه نوآورترین شهرهای دنیا که از طرف شرکت "2thinknow" اعلام شده‌است، ۵۰۰ شهر دنیا مورد بررسی قرار گرفته‌اند تا بهترین آنها از نظر وجود استارتاپ‌ها را معرفی کند.

مشاغل و شرکت‌های نوپا در سراسر دنیا، ایده‌ها و مدل‌های تجاری خلاقانه‌ای را ایجاد کرده‌اند. امسال نیویورک توانست در جایگاه برتر این لیست قرار بگیرد و لقب «نوآورترین شهر جهان» در سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص دهد.

شاخص رتبه‌بندی این شهرها بر اساس ۱۶۲ معیار است که از میان آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: معیارهای صنعتی و اقتصادی و خلاقیت شرکت‌های فناوری، دارایی‌های فرهنگی، زیرساخت‌های انسانی، حریم خصوصی شهروندان و بازارهای شبکه‌ای.

از میان ۱۰ شهر برتر این رتبه‌بندی، ۵ شهر متعلق به آمریکا است. شهرهای چینی در سال جاری نسبت به سال گذشته پیشرفت داشتند، ولی هیچ‌‌کدام نتوانستند در میان ۱۰ رتبه اول قرار بگیرند و پکن و شانگهای به ترتیب به جایگاه ۲۶ و ۳۳ بسنده کردند. تنها سه شهر اروپایی توانستند در میان ۲۰ شهر نخست قرار بگیرند که شامل لندن، پاریس و برلین می‌شوند که رتبه‌های آنها به ترتیب سوم، ششم و دوازدهم است. تهران که سال گذشته در رتبه ۴۱۳ قرار گرفته‌بود امسال به جایگاه خود ارتقا داده و در رتبه ۳۹۰ ایستاد.

جایگاه‌های انتهای این لیست هم از آن شهرهای آفریقایی شد.

۱- نیویورک - آمریکا
رتبه ۲۰۱۸: ۴
شرکت‌های مستقر در این شهر : آی‌بی‌ام ( IBM )، وی‌ورک ( WeWork) و سی‌تی‌گروپ ( Citigroup)

۲- توکیو- ژاپن
رتبه سال ۲۰۱۸: ۱
شرکت‌های مستقر در این شهر : گروه سافت بانک (SoftBank Group)، توشیبا (Toshiba)، هیتاچی( Hitachi)، سونی( Sony) و میتسوبیشی ( Mitsubishi)

۳ - لندن -انگلیس
رتبه ۲۰۱۸: ۲
شرکت‌های مستقر در این شهر: بارکلیز ( Barclays)، ترانسفروایز (TransferWise)، بی‌پی ( BP) و  مونزو ( Monzo)

۴ - لس‌آنجلس- آمریکا
رتبه ۲۰۱۸: ۵
شرکت‌های مستقر در این شهر : اسنپ (Snap)، اسپیس ایکس( SpaceX)، ریوت گیمز ( Riot Games) و هولو (Hulu)

۵- سنگاپور - پایتخت سنگاپور
رتبه ۲۰۱۸: ۶
شرکت‌های مستقر در این شهر : دی‌بی‌اس بانک (DBS Bank)، سینگ‌تل (Singtel)، کپیتال لند( CapitaLand ) و فلکسترونیکس (Flextronics)

۶ - پاریس- فرانسه
رتبه ۲۰۱۸: ۹
شرکت‌های مستقر در این شهر : اورنج کامیونیکیشن( Orange Communications)، دیلی موشن ( DailyMotion) و گروه تالس (Thales Group)

۷- شیکاگو- آمریکا
رتبه ۲۰۱۸: ۱۱
شرکت‌های مستقر در این شهر : بوئینگ (Boeing)، گروپن ( Groupon)، گراب‌هاب (Grubhub) و موتورولا (Motorola)

۸- بوستون- آمریکا
رتبه ۲۰۱۸: ۷
شرکت‌های مستقر در این شهر : جنرال الکتریک( General Electric)، هاب اسپات( HubSpot) و بوستون داینامیک (Boston Dynamics)

۹ - سن‌خوزه- سانفرانسیسکو آمریکا
رتبه ۲۰۱۸: ۳

۱۰- تورنتو- کانادا
رتبه ۲۰۱۸: ۸
شرکت‌های مستقر در این شهر : اینترآکسون ( InterAxon) و استارز گروپ(The Stars Group).
مرجع : خبرگزاری ايسنا