سیزدهمین دوره مسابقه برنامه نویسی منطقه غرب آسیا با حمایت شرکت توسن برگزار شد
کد مطلب: 161
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۰۰
 
سیزدهمین دوره مسابقه برنامه نویسی منطقه غرب آسیا، در سه بخش، مسابقه آزمایشی، مسابقه منطقه‌ای سایت تهران و مسابقه هوش مصنوعی در روزهای۱۰ و ۱۱ آذرماه ۱۳۹۰ به میزبانی پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، در موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید.
سیزدهمین دوره مسابقه برنامه نویسی منطقه غرب آسیا با حمایت شرکت توسن برگزار شد
 
 
Share/Save/Bookmark

در سیزدهمین دوره رقابت های منطقه ای برنامه نویسی  ۷۸ تیم از ۵۰ دانشگاه کشور شرکت کردند، که در نهایت پس از دو روز رقابت تیم دانشگاه صنعتی شریف با حل ۷ مساله رتبه اول و یک تیم از دانشگاه تهران با حل ۶ مساله رتبه دوم را از آن خود کردند.

بر اساس این گزارش، این دور از مسابقات که با حمایت شرکت توسن برگزار شد. از سوی انجمن ACM بین المللی نظارت و برنامه ریزی می شود، و هر ساله در سطح منطقه ای برگزار می شود و تیمهای دانشجویی برتر به مسابقات جهانی راه خواهند یافت. 


بر همین اساس، شرکت توسن با توجه به برنامه توسعه فعالیت های مرتبط با مسئولیت های اجتماعی خود، موضوع حمایت از فعالیت های دانشجویی که بر پایه فناوری اطلاعات در کشور صورت می گیرند را را در سند استراتژی کسب و کار مسئولانه خود قرار داده است. 


این شرکت با حضور مستمر و مسئولانه خود، در کلیه مراحل برگزاری این دور از مسابقات سعی کرد تا همکاری مناسبی را به جهت هر چه با شکوه تر برگزار شدن این دور از مسابفات صورت دهد که برگزاری موفق این دور از مسابقات گواه مناسبی بر این مدعا می باشد. 

دكتر رامتين خسروي، عضو هيات علمي دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر دانشگاه تهران و سرپرست مسابقه برنامه نویسی((ACM ، منطقه غرب آسیا با بیان اینکه تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جایگاه سوم قرار گرفت، یادآور شد: این تیم با حل ۶ مساله در مدت زمان بیشتر از دانشگاه تهران حائز رتبه سوم شد. 

وی افزود: دو تیم برگزیده به مسابقات جهانی ACM که اردیبشهت سال آینده در لهستان برگزار می شود راه می یابند.
بر اساس این گزارش: ACM مخفف Association for Computing Machinery نام اولین انجمن علوم کامپیوتر است که در سال ۱۹۴۷ تاسیس شد. این انجمن اولین مسابقه رسمی ICPC را در سال ۱۹۷۶ برگزار کرد. 

این مسابقات پس از مدتی با استقبال گسترده ای از سوی دانشگاهها مواجه شد تا جایی که در سال ۱۹۹۷ شرکت IBM به عنوان حامی اصلی این مسابقات معرفی شد و تعداد تیمهای شرکت کننده به بیش از ۳ هزار تیم از ۶۷ کشور دنیا رسید.

قاره آسیا از سال ۱۹۹۵ به مسابقات ACM پیوست و بعد از ۴ سال ایران نیز به عنوان یکی از سایتهای قاره آسیا پذیرفته شد.
در این راستا دانشگاه شریف به عنوان یکی از ۱۰ سایت آسیا است که تا کنون ۷ دوره مسابقه منطقه ای ACM را برگزار کرده است.

وی در ادامه افزود: از ۱۲ سال پیش، دانشگاه صنعتی شریف رسماً به عنوان سایت غرب آسیا میزبان تیم‌های مختلف از داخل و خارج کشور بوده است. دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران در سال جاری برای نخستین بار میزبان مسابقه‌ی برنامه‌نویسی دانشجویی اِی‌سی‌اِم در منطقه غرب آسیا است.

همچنین، قبل از مسابقه‌ی منطقه‌ای، یک مسابقه‌ی اینترنتی در روز ۱۹ آبان۱۳۹۰ توسط سایت‌های منطقه‌ای برگزار شد تا تیم‌هایی که برای نخستین بار در این مسابقه شرکت می‌کنند با شرکت در آن بتوانند با سبک برگزاری آن آشنا شوند و تیم‌های باتجربه نیز در یک رقابت اولیه بتوانند نقاط ضعف و قوت خود را بیشتر بشناسند.

سیزدهمین دوره مسابقه برنامه نویسی منطقه غرب آسیا، در سه بخش، مسابقه آزمایشی، مسابقه منطقه‌ای سایت تهران و مسابقه هوش مصنوعی در روزهای۱۰ و ۱۱ آذرماه ۱۳۹۰ به میزبانی پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، در موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حمایت شرکت توسن برگزار گردید.