افشای اطلاعات مشتریان آمازون با افزونه مرورگر Honey
کد مطلب: 16240
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
 
آمازون می‌گوید افزونه مرورگری به نام Honey اطلاعات کاربران را فاش می‌کند.
افشای اطلاعات مشتریان آمازون با افزونه مرورگر Honey
 
 
Share/Save/Bookmark
آمازون می‌گوید افزونه مرورگری به نام Honey اطلاعات کاربران را فاش می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت آمازون اعلام کرده یک افزونه مرورگر که در فرایند خرید آنلاین به مشتریان کمک می‌کند، اطلاعات شخصی آنان ازجمله نام و آدرس پستی را جمع‌آوری کرده‌است. به نظر می‌رسد افزونه مرورگری به نام Honey اطلاعات کاربران را فاش می‌کند. شرکت آمازون از کاربرانش خواسته تا این افزونه را حذف کنند. افزونه مذکور در فرایند خرید به مشتری کمک می کند و رایگان است.

هنگامی که مشتری مشغول خرید آنلاین است، این افزونه به طور اتوماتیک کدهای کوپن تخفیف را می‌یابد و ثبت می‌کند، اما اکنون آمازون اعلام کرده افزونه مذکور یک ریسک امنیتی است.

این شرکت اعلام کرده هنگامی که در فصل تعطیلات مشتریان مشغول بررسی و خرید از وب‌سایت آمازون بوده‌اند، سرویسHoney اطلاعات کاربران را جمع‌آوری کرده‌است.

اتهامات در حالی اعلام می‌شود که یک هفته قبل شرکت پرداخت آنلاین «پی‌پال» این سرویس را به قیمت ۴ میلیارد دلار خرید. برخی از کارشناسان معتقدند دلیل این ادعای آمازون نگرانی درباره رقابت در بازار است.

با این وجود سخنگوی آمازون در ایمیلی به دیلی‌میل نوشت: آمازون حفظ حریم شخصی مشتریان را به‌طور جدی دنبال می‌کند. هدف ما هشدار به مشتریان درباره افزونه‌هایی در مرورگرهاست که اطلاعات شخصی افراد مانند نام، آدرس پستی، اطلاعات خرید و روش پرداخت را بدون اجازه جمع‌آوری می‌کنند.

البته Honey هنوز نسبت به این اتهامات هیچ‌گونه اظهار‌نظری نکرده‌است. این سرویس در حقیقت به مشتریان کمک می کند هنگام خرید قیمت اجناس را مقایسه و از کوپن‌های تخفیف استفاده کنند.
مرجع : خبرگزاری مهر