اطلاعیه مرکز ماهر برای ماجرای هک وب‌سایت وزارت ارتباطات
وب‌سایت از دسترس خارج نشد
فریبا یاراحمدی
کد مطلب: 16250
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۷
 
بنابر اطلاعیه مرکز ماهر درخصوص ماجرای هک وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، هیچ‌گونه نفوذ و دسترسی غیرمجاز و یا اعمال تغییری در محتوای وب‌سایت صورت نگرفته‌است.
وب‌سایت از دسترس خارج نشد
 
 
Share/Save/Bookmark
‫بنابر اطلاعیه مرکز ماهر درخصوص ماجرای هک وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، هیچ‌گونه نفوذ و دسترسی غیرمجاز و یا اعمال تغییری در محتوای وب‌سایت صورت نگرفته‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مرکز ماهر درخصوص ادعای هک و نفوذ به وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعیه‌ای منتشر کرد که در ذیل آمده‌است.

در ساعات اولیه بامداد روز ۲۲ دی ۹۸ ادعایی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر دیفیس شدن برخی از زیردامنه‌های ict.gov.ir از سوی یک گروه هکری مطرح شد.

با تکیه بر همکاران، ابزارها و فناوری‌های مورد استفاده، در چند دقیقه موضوع توسط مرکز ماهر رصد شد و مشخص شد که مهاجم با سوءاستفاده از یک فرم گزارش‌دهی، اقدام به بارگذاری یک فایل متنی در وب‌سایت کرده‌است. این موضوع در همان زمان پیگیری شده و محدودیت‌های لازم بر این قابلیت گزارش‌دهی اعمال شد.

در این رویداد هیچ‌گونه نفوذ و دسترسی غیرمجاز و یا اعمال تغییری در محتوای وب‌سایت صورت نگرفت. لازم به به توضیح است این قابلیت بارگذاری فایل صرفا اجازه بارگذاری فایل‌های بی‌خطر جهت ارائه خدمت به کاربران را ارائه می‌کرد.

از سوی دیگر ادعای مطرح شده درخصوص از دسترس خارج شدن وب‌سایت پس از این رخداد نیز مطلقا صحت نداشته و دسترسی با وب‌سایت به‌طور پیوسته برقرار بوده‌است.