اهدای باارزش‌ترین نشان موسسه AV-Comparatives
بیت‌دیفتدر نشان «محصول سال» 2019 را دریافت کرد
Avast ،AVG و Kaspersky ضدویروس برتر شدند
کد مطلب: 16350
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۴
 
آنتی‌ویروس Bitdefender برای چندمین‌بار موفق به دریافت نشان «محصول سال» از مؤسسه AV-Comparatives شد و Avast ،AVG و Kaspersky ضدویروس‌های برتر 2019 شدند.
بیت‌دیفتدر نشان «محصول سال» 2019 را دریافت کرد
 
 
Share/Save/Bookmark
آنتی‌ویروس Bitdefender برای چندمین‌بار موفق به دریافت نشان «محصول سال» از مؤسسه AV-Comparatives  شد و Avast ،AVG و Kaspersky ضدویروس‌های برتر 2019 شدند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مؤسسه ارزیابی AV-Comparatives گزارش نهایی و جمع‌بندی شده خود را برای سال ۲۰۱۹ منتشر کرد. بر اساس این جمع‌بندی، آنتی‌ویروس Bitdefender برای چندمین‌بار موفق به دریافت باارزش‌ترین نشان این مؤسسه، یعنی «محصول سال» شده‌است.

مؤسسه AV-Comparatives بر اساس آزمون‌های مختلفی که طی هر سال بر روی انواع محصولات ضدویروس انجام می‌دهد، ارزیابی بی‌طرفانه و مستقلی را بعمل آورده و این محصولات را رتبه‌بندی می‌کند. در پایان هر سال میلادی نیز با جمع‌بندی نتایج آزمون‌های به‌عمل آمده طی سال، ضدویروس برتر سال را انتخاب کرده و همچنین ضدویروس‌ها را در گروه‌های مختلف ارزیابی سالانه می‌کند.

در گزارش نهایی سال ۲۰۱۹، ضدویروس Bitdefender به‌عنوان «محصول سال» (Product of the Year) انتخاب شده‌است.

در گزارش نهایی AV-Comparatives، ضدویروس‌های Avast ،AVG و Kaspersky که نتایج خوبی را در آزمون‌های مختلف در سال ۲۰۱۹ کسب کرده‌اند، به‌عنوان ضدویروس «برتر» (Top Rated) انتخاب شده‌اند.

آزمون «محافظت در دنیای واقعی» (Real-World Protection)
این آزمون یکی از آزمون‌های مهم AV-Comparatives به شمار می‌آید. در این آزمون از تمام امکانات و قابلیت‌های ضدویروس برای مقابله با انواع تهدیدات، مشابه آنچه که هر روز در دنیای واقعی رخ می‌دهد، استفاده می‌شود. ضدویروس‌ها باید عملکرد بالایی نشان دهند، بدون آنکه درصد خطای زیادی داشته‌باشند و نیاز به دخالت مکرر کاربر باشد. ضدویروس‌های برتر در این آزمون عبارت‌اند از AVIRA،وBitdefender و VIPRE.

آزمون «محافظت در برابر بدافزارها» (Malware Protection)
در این آزمون توانایی ضدویروس در حفاظت از دستگاه در برابر بدافزارهایی که از دستگاه‌های ذخیره‌ساز قابل حمل و پوشه‌های اشتراکی به سیستم رخنه می‌کنند مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. علاوه بر شناسایی قدرتمند، ضدویروس انتخابی می‌بایست حداقل خطای نادرست را در شناسایی داشته‌باشد. ضدویروس‌های برتر در این آزمون عبارتند از AVIRA،وBitdefender،وAvast و AVG.

آزمون «خطا در شناسایی» (False Positive)
شناسایی اشتباه به اندازه یک آلودگی واقعی می‌تواند باعث مزاحمت و دردسر شود. لازم است که قبل از عرضه ضدویروس به بازار، کنترل کیفیت مناسبی بر روی محصول صورت گرفته باشد. هدف از این آزمون، کنترل میزان خطای ضدویروس در شناسایی بدافزارها است. ضدویروس‌های برتر در این آزمون عبارت‌اند از Kaspersky ،AVIRA و ESET.

آزمون «کارایی کلی» (Overall Performance)
در عین حال که محصولات امنیتی باید تحت شرایط مختلف فعال باشند، کاربران نیز باید قادر به انجام امور معمول خود با دستگاه باشند. برخی محصولات تأثیرات بیشتری در مقایسه با محصولات دیگر در زمان اجرای فرامین متداول می‌گذارند. بر طبق آزمون‌های این مؤسسه ESET، McAfee و K۷ کمترین تأثیر را بر روی کارایی سیستم‌ها داشته‌اند.

آزمون «محافظت پیشرفته در برابر تهدیدات» (Advanced Threat Protection)
در این آزمون، توانایی محصولات ضدویروس در مقابله با حملات هدفمند و بدافزارهای موسوم به بدون فایل (Fileless) مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در سال ۲۰۱۹ تنها تعداد کمی از شرکت‌های سازنده محصولات ضدویروس در این آزمون پرچالش شرکت کردند. ضدویروس‌های برتر در این آزمون عبارت‌اند از ESET، Kaspersky، Avast، AVG، Bitdefender و F-Secure.

گزارش کامل مؤسسه AV-Comparatives در اینجا قابل دریافت و مطالعه است.
مرجع : شبکه‌گستر