اطلاعات مشتریان شرکت «ویرجین مدیا» لو رفت
کد مطلب: 16443
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
 
اطلاعات صدهاهزار نفر از مشتریان شرکت مخابراتی ویرجین مدیا، ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی، تلفن و تلویزیون در انگلیس به بیرون درز کرد.
اطلاعات مشتریان  شرکت «ویرجین مدیا» لو رفت
 
 
Share/Save/Bookmark
اطلاعات صدهاهزار نفر از مشتریان شرکت مخابراتی ویرجین مدیا، ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی، تلفن و تلویزیون در انگلیس به بیرون درز کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت ویرجین مدیا انگلیس (Virgin Media)، ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی، تلفن و تلویزیون به تازگی اعلام کرد طیف گسترده‌ای از اطلاعات کاربران آنها به سرقت رفته‌است. این اطلاعات در یک پایگاه داده آنلاین محافظت‌نشده قرار داشتند. در این نقض داده، اطلاعات ۹۰۰ هزار نفر از مشتریان ویرجین مدیا که در مجموع ۱۵ درصد مصرف‌کنندگان آن را شامل می‌شوند به بیرون درز پیدا کرد.

طیف داده‌های منتشر شده متنوع است؛ اما بیشتر آنها شامل، نام، آدرس خانه، ایمیل، شماره تلفن، اطلاعات تکنیکی و شماره محصول می‌شود.

ویرجین مدیا توضیح داد پایگاه داده مورد بحث برای فعالیت‌های بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گرفت و اطلاعات حساسی مانند جزییات مالی و رمزهای عبور در آن نگهداری نمی‌شد. این شرکت نقض پیش آمده را به دفتر «ICO»، مسئول حفاظت از داده‌های انگلیس گزارش داده‌است.

این شرکت به مشتریان خود هشدار داد ممکن است مورد حمله فیشینگ قرار گیرند. همچنین شرح داد آنها از میزان دسترسی هکرها به اطلاعات و اینکه آیا مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند یا خیر، اطلاعی ندارد.
مرجع : خبرگزاری مهر