همکاری مایکروسافت برای از بین بردن «نکورز»
یکی از بزرگ‌ترین بات‌نت‌های جهان را از کار افتاد
کد مطلب: 16468
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۶
 
مایکروسافت با همکاری چند شرکت دیگر، بات‌نتی شامل بیش از ۹ میلیون رایانه را که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بات‌نت‌های جهان بود از کارانداخت.
یکی از بزرگ‌ترین بات‌نت‌های جهان را از کار افتاد
 
 
Share/Save/Bookmark
مایکروسافت با همکاری چند شرکت دیگر، بات‌نت Necurs، شامل بیش از ۹ میلیون رایانه را که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بات‌نت‌های جهان بود از کارانداخت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مایکروسافت یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بات‌نت‌های جهان را از کار انداخت. بات‌نت شبکه‌ای غیر قانونی از رایانه‌هایی است که به بدافزاری مبتلا شده‌اند و از آنها برای انجام طرح‌های گسترده فیشینگ استفاده می‌شود.

عملیات از کار انداختن بات‌نت با همکاری واحد جرایم دیجیتالی مایکروسافت، شرکت امنیت سایبری بیت سایت و چند شریک دیگر در ۳۵ کشور مختلف انجام شد.

این بات‌نت «نکورز» (Necurs) نام داشت و طی ۸ سال بیش از ۹ میلیون رایانه را مبتلا کرد. این بات‌نت برای ابتلای رایانه‌ها از شیوه ارسال ایمیل‌های انبوه و فعالیت‌های کلاه‌بردارانه دیگر استفاده می‌کرد.

طبق پست وبلاگی مایکروسافت، این بات‌نت در روسیه قرار داشت و با حمله سایبری GameOver Zeus در سال ۲۰۱۴ مرتبط بود که طی آن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از حساب‌های بانکی افراد سرقت شد.

مایکروسافت برای از کار انداختن بات‌نت مذکور، الگوریتمی را در شبکه رایانه‌ها شناسایی کرد که از آن برای تولید اتوماتیک دامنه‌های جدید وب استفاده می‌شد. این بخشی از برنامه ارسال ایمیل‌های کلاهبردارانه بود.
مرجع : خبرگزاری مهر