«نیاز به باز بودن چشم‌ها» افزوده‌شد
رفع مشکل امنیتی فیس آنلاک در پیکسل ۴
کد مطلب: 16512
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷
 
مشکل امنیتی فیس آنلاک در پیکسل ۴ با افزودن گزینه «نیاز به باز بودن چشم‌ها» برطرف شد.
رفع مشکل امنیتی فیس آنلاک در پیکسل ۴
 
 
Share/Save/Bookmark
مشکل امنیتی فیس آنلاک در پیکسل ۴ با افزودن گزینه «نیاز به باز بودن چشم‌ها» برطرف شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، باز کردن گوشی با چهره، یکی از کاربردی‌ترین و امن‌ترین روش‌های باز کردن قفل گوشی‌هاست. پیکسل ۴ هم با قابلیتی به نام فیس آنلاک معرفی شد که به کاربران اجازه می‌داد گوشی خود را با اطلاعات چهره باز کنند.

مشکلی که این روش داشت، بی‌نیازی به باز بودن چشم‌ها بود که عملا آن را به روشی ناامن تبدیل می‌کرد. این مشکل همان‌طور که گوگل وعده داده بود، برطرف شده و کاربران پس از نصب آپدیت ماه آوریل، می‌توانند با خیال راحت از این ویژگی استفاده کنند.

آپدیت فوق قابلیتی تحت نام «نیاز به باز بودن چشم‌ها» را معرفی می‌کند که به صورت پیش‌فرض برای تمامی کاربران پیکسل ۴ (XL) فعال شده است. از این پس دیگر نیاز نیست نگران این باشید که فرزند شرور شما با نگه‌داشتن گوشی جلوی صورت‌تان، خرید‌های درون‌برنامه‌ای را تایید کند، زیرا پس از نصب این آپدیت برای تایید و باز کردن گوشی، حتما باید چشم‌های خود را باز نگه داشته باشید.

البته این قابلیت هنوز کمی با ویژگی Face ID اپل تفاوت دارد. کمپانی کوپرتینویی نه تنها از کاربران می‌خواهد چشم‌های خود را باز نگه دارند، بلکه کاربر را ملزم می‌کند به صورت مستقیم به نمایشگر گوشی نگاه کند. این‌گونه سیستم تشخیص چهره مطمئن می‌شود نیت کاربر واقعا باز کردن قفل گوشی است. در هر صورت به جز ویژگی فوق، آپدیت ماه آوریل چند مشکل دیگر پیکسل ۴ را نیز برطرف کرده‌است.

برای مثال یکی از مشکلات کاربران با کارایی بلوتوث در حین تماس بود که باعث می‌شد صدای شما به صورت رسا به گوش مخاطب نرسد. گوگل این مشکل را به همراه یک مشکل در مدیریت مموری که مشکلات دیگری با بلوتوث LE به وجود می‌آورد را هم برطرف کرده‌است.

مرجع : دیجیاتو