انتشار به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 10 در ماه می
کد مطلب: 16531
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
 
بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ قرار است با نام May ۲۰۲۰ Update منتشر شود.
انتشار به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 10 در ماه می
 
 
Share/Save/Bookmark
بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ قرار است با نام May 2020 Update منتشر شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مایکروسافت تاکنون تایید کرده‌است که به‌روزرسانی بزرگ بعدی از ویندوز ۱۰ را در فصل بهار منتشر می‌کند. از سوی دیگر تاکنون مشخص‌ شده‌است که این به‌روزرسانی قرار است شماره نسخه ۲۰۰۴ را در اختیار داشته‌باشد. اما امروز اطلاعاتی در دسترس قرار گرفت که نام اصلی این به‌روزرسانی و همچنین زمان تقریبی انتشار آن را مشخص می‌کند.

مایکروسافت تاکنون اطلاعات دقیقی را در مورد زمان انتشار به‌روزرسانی بزرگ بعدی از ویندوز ۱۰ منتشر نکرده‌است. همچنین نام اصلی این به‌روزرسانی تا به امروز نزد این شرکت پنهان باقی‌مانده؛ اما به نظر می‌رسد که در فاصله نزدیک به یک‌ماه تا انتشار این به‌روزرسانی بالاخره به نام اصلی آن دسترسی پیداکرده‌ایم. جدیدترین گزارش‌ها از سوی منابع خبری نشان می‌دهد که به‌روزرسانی بزرگ بعدی از ویندوز ۱۰ که شماره نسخه ۲۰۰۴ را در اختیار دارد قرار است بانام May ۲۰۲۰ Update منتشر شود. انتخاب این نام از سوی مایکروسافت، این به‌روزرسانی را درست هم‌ردیف با به‌روزرسانی های مشابه منتشرشده در سال قبل قرار می‌دهد. این شرکت در بهار سال گذشته میلادی به‌روزرسانی May ۲۰۱۹ Update را در دسترس کاربران قرار داده‌بود.

در بخشی دیگری از این گزارش‌ها آمده‌است که همچون قبل، نام این به‌روزرسانی بر اساس زمان انتشار نسخه اولیه از آن انتخاب‌ شده‌است. به این معنی که در ماه می (ماه آینده میلادی) باید منتظر انتشار این به‌روزرسانی باشیم. انتظار می‌رود نسخه اولیه این به‌روزرسانی حداکثر ظرف ۳۰ روز آینده به دست کاربران عضو حلقه سریع از برنامه Windows Insider برسد و پس از رفع آسیب‌پذیری‌ها و مشکلات احتمالی، نسخه اصلی همراه با فایل ISO در دسترس عموم کاربران ویندوز ۱۰ قرار بگیرد.

مایکروسافت امروز بیلد آزمایشی جدیدی از به‌روزرسانی May 2020 Update را هم منتشر کرد. این بیلد که شماره ۱۹۰۴۱.۱۷۳ را در اختیار دارد شامل رفع چند مشکل است که کاربران چندی پیش حضور آن را در ویندوز ۱۰ گزارش کرده‌بودند. به نظر می‌رسد مایکروسافت این روزها مشغول رفع باگ‌های نهایی این به‌روزرسانی خود است تا آن را هرچه سریع‌تر به دست کاربران برساند.

از میان مهم‌ترین ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی May ۲۰۲۰ Update، می‌توان به قابلیت Restore this PC from the cloud اشاره کرد که همان‌طور که از نامش هم پیداست به کاربران کمک می‌کند از طریق سرویس‌های ابری مایکروسافت، مشکلات دستگاه و سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ را برطرف کنند. سیستم جدید برای دریافت و نصب به‌روزرسانی‌ها، برنامه Task Manager قدرتمندتر باقابلیت نمایش دمای هسته گرافیکی، ارتقای دستیار هوشمند کورتانا، بهبود قابلیت جست‌وجو در سطح سیستم‌عامل و همچنین سیستم کنترلی بهتر بر روی شبکه از دیگر قابلیت‌ها و ویژگی‌های این نسخه جدید از ویندوز ۱۰ است.
مرجع : شهر سخت‌افزار