روش تجزیه‌وتحلیل جدید اینتل و مایکروسافت
بدافزارها به عکس تبدیل می‌شوند
کد مطلب: 16631
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۸
 
مایکروسافت و اینتل می‌خواهند برای تجزیه‌وتحلیل دقیق‌تر بدافزارها و ویروس‌ها، آنها را به عکس تبدیل کنند.
بدافزارها به عکس تبدیل می‌شوند
 
 
Share/Save/Bookmark
مایکروسافت و اینتل می‌خواهند برای تجزیه‌وتحلیل دقیق‌تر بدافزارها و ویروس‌ها، آنها را به عکس تبدیل کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مایکروسافت و اینتل در حال اجرای طرحی مشترک هستند که در قالب آن بدافزارهای خطرناک برای تجزیه‌وتحلیل دقیق‌تر به عکس تبدیل شوند.

طرح یادشده در قالب یک پروژه یادگیری عمیق ماشینی موسوم به استامینا اجرا می‌شود. از این طریق شناسایی و طبقه بندی بدافزارها تسهیل می‌شود.

بر همین اساس، نمونه‌هایی از بدافزارهای مختلف به عکس تبدیل شده و سپس این عکس‌ها اسکن می‌شوند تا الگوها و بافت‌های اختصاصی آنها استخراج شوند. درنهایت این فرایند به تولید یک فایل نهایی متشکل از کدهای باینری می‌انجامد که درک و تحلیل بدافزارها را تسهیل می‌کند.

محققان می‌گویند عکس‌های دوبعدی که طی این فرایند به این شکل به دست می‌آیند با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی به راحتی قابل تجزیه‌وتحلیل هستند.

مایکروسافت و اینتل مدعی هستند استفاده از این روش دسته‌بندی و شناسایی انواع ویروس‌ها و بدافزارهای رایانه‌ای را تسهیل می‌کند.

تا به حال به همین شیوه ۲.۲ میلیون فایل تصویری از ویروس‌های مختلف تهیه شده که مطالعه بر روی آنها مقابله با بدافزارهای جدید را نیز تسهیل می‌کند. محققان از ۶۰ درصد از این فایل‌ها برای آموزش الگوریتم یادگیری ماشینی عمیق خود بهره گرفته‌اند. آنها دقت روش یادشده را در زمینه شناسایی و طبقه‌بندی انواع بدافزارها ۹۹.۰۷ درصد اعلام کرده‌اند.
مرجع : خبرگزاری مهر