افشای اطلاعات کاربران LiveJournal
کد مطلب: 16642
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
 
اطلاعات میلیون‌ها کاربر سرویس شبکه اجتماعی LiveJournal روسیه در دسترس عموم قرار گرفت.
افشای اطلاعات کاربران LiveJournal
 
 
Share/Save/Bookmark
اطلاعات میلیون‌ها کاربر سرویس شبکه اجتماعی LiveJournal روسیه در دسترس عموم قرار گرفت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، روزنامه وداماستی (Vedomosti) با انتشار گزارشی از افشای اطلاعات ۳۳.۷ میلیون کاربر سرویس شبکه اجتماعی لایو ژورنال (LiveJournal) روسیه خبر داد.

آشوت اُگانسیان (Ashot Oganesyan)، مدیر فنی شرکت امنیت سایبری دیوایس‌لاک (Device lock) که در خصوص این نشتی به وداماستی اطلاع‌رسانی کرده، در کانال تلگرام خود نوشت نشت اطلاعات در سال ۲۰۱۴ رخ داده و مدت‌ها اطلاعات لورفته در فروم‌های تخصصی وب تاریک به فروش می‌رسیده و تاکنون به‌طور گسترده در دسترس عموم نبوده است.

به گفته وی، اوایل ماه می کاربری به نام وینی ترویا (Vinny Troia) این پایگاه داده را که شامل شناسه‌های کاربران، آدرس پست الکترونیکی، لینک پروفایل و پسورد وبلاگ کاربران است، به‌صورت رایگان در دسترس عموم قرار داده است.

وینی ترویا نام پژوهشگر امنیت سایبری آمریکایی است که نشت اطلاعات ۱.۲ میلیارد کاربر فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و گیت‌هاب را در سال ۲۰۱۹ شناسایی کرده بود.

کاربران لایو ژورنال اعلام کرده‌اند اخیراً از این سرویس ایمیلی مبنی بر تغییر پسورد دریافت کرده‌اند. لایوژورنال خبر افشای اطلاعات را رد کرده و گفته است خبر مذکور باانگیزه جذب پای شخص ثالث به این مسئله منتشرشده است.
مرجع : سایبربان