پایان پشتیبانی اپل از برخی محصولاتش
کد مطلب: 16644
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۰
 
اپل اعلام کرد که پشتیبانی از برخی محصولات خود نظیر مک‌بوک و آیپد ‌تاچ را به‌طور رسمی خاتمه داده و محدود کرده‌است.
پایان پشتیبانی اپل از برخی محصولاتش
 
 
Share/Save/Bookmark
اپل اعلام کرد که پشتیبانی از برخی محصولات خود نظیر مک‌بوک و آیپد ‌تاچ را به‌طور رسمی خاتمه داده و محدود کرده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت اپل به تازگی اعلام کرده که قصد دارد به پشتیبانی از برخی از محصولات قدیمی خود پایان داده و آنها را از رده خارج کند.

طبق این اخبار، اپل لپ‌تاپ‌های اختصاصی خود یعنی مک‌بوک ایر که در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ میلادی به تولید رسیده و همچنین مک بوک پرو ۱۳ اینچی تولید سال ۲۰۱۴ را در دسته‌بندی دستگاه‌های از رده خارج خود گنجانده و اعلام کرده که قصد دارد به‌زودی پشتیبانی از این محصولات را محدود و متوقف کند.

همچنین اپل نسل پنجم آیپد تاچ را که به‌روزرسانی آی‌ او‌ اس ۹ را نیز دریافت نکرده‌بود به فهرست دستگاه‌های قدیمی و از رده خارج خود اضافه کرده‌است.

این دستگاه پخش موسیقی برای نخستین‌بار در سال ۲۰۱۲ میلادی رونمایی و معرفی شد تاکنون نزدیک به هشت سال است که پشتیبانی‌های اپل را دریافت کرده‌است.

با اعلام اپل، کاربران دستگاه‌های مذکور دیکر قادر نخواهندبود همچون گذشته از امکانات و خدمات پس از فروش بهره‌مند شوند و پشتیبانی‌ و به‌روزرسانی‌های ارائه‌شده توسط اپل را دریافت کنند. به عبارتی دیگر، فقط در صورتی مشمول خدمات اپل می‌شوند که قطعات آنها موجود باشد و این بدان معناست که شرکت اپل دیگر مسئولیت و تعهدی در قبال تهیه قطعات، تعمیر و پشتیبانی از این محصولات را برعهده نخواهد‌داشت.
مرجع : خبرگزاری ايسنا