افزودن قابلیت‌های جدید کاربرپسند به اینستاگرام
کد مطلب: 16646
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۰
 
اینستاگرام به تازگی قابلیت و امکانات جدیدی را به‌طور آزمایشی به پلتفرم خود او افزوده‌است.
افزودن قابلیت‌های جدید کاربرپسند به اینستاگرام
 
 
Share/Save/Bookmark
اینستاگرام به تازگی قابلیت و امکانات جدیدی را به‌طور آزمایشی به پلتفرم خود او افزوده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اینستاگرام با انتشار بیانیه جدید اعلام کرد که پلتفرم این شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار به تازگی میزبان چند قابلیت جدید و کاربردی شده که برخی از آنها به‌صورت آزمایشی برای تعداد محدودی از کاربران داوطلب در برخی از کشورها ارائه شده است که هدف همه این قابلیت‌های جدید آن است که فضای اینستاگرام مثبت‌تر و بهتر از پیش شود.

یکی از این قابلیت‌های کاربردی امکان سنجاق کردن برخی نظرات به بخش بالای پست‌های منتشر شده به‌صورت آزمایشی است. این بدان معناست که کاربران قادر خواهندبود چندین نظر را که به مذاق آنها بیشتر خوش آمده، به دلخواه خود سنجاق کنند تا مخاطبان در صورت مشاهده محتوا و پست به اشتراک گذاشته شده، نظرات بهتر و مورد تایید صاحب حساب کاربری مربوطه را مشاهده کنند. در واقع این همان رویکردی است که پیشتر در پلتفرم یوتیوب اضافه شده بود که به تولید کنندگان محتوا اجازه دهد نظرات مثبت را در معرض دید همگان قرار دهند.

به گفته بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه فناوری، این قابلیت برای آن دسته از کاربرانی که تعداد دنبال کنندگان و فالوورهای بسیار دیگری در اینستاگرام دارند، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

یکی دیگر از قابلیت‌های اضافه شده به این شبکه اجتماعی محدود کردن تگ یا منشن کردن کاربران در زیر یک پست است که کاربران بدین منظور می‌توانند به قسمت تنظیمات اینستاگرام رفته و در بخش حریم خصوصی‌های مختلفی نظیر "تمامی افراد"، " تنها حساب‌های کاربری دنبال شده" و یا "هیچ‌کس " را انتخاب کنند. در واقع در صورتی که گزینه آخر انتخاب شود، هیچ کسی قادر نخواهد بود کاربر در مورد نظر را در بخش کپشن پست نظرات و حتی استوری منشن کند.

اینستاگرام همچنین با انتشار به‌روزرسانی جدید خود امکان پاک کردن گروهی نظرات افراد را به‌طور هم‌زمان به پلتفرم خود اضافه کرده‌است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا