بازداشت اعضای گروه هکری PentaGuard
کد مطلب: 16664
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰
 
سازمان‌های امنیتی اعضای گروه هکری PentaGuard را در رومانی بازداشت کردند.
بازداشت اعضای گروه هکری PentaGuard
 
 
Share/Save/Bookmark
سازمان‌های امنیتی اعضای گروه هکری PentaGuard را در رومانی بازداشت کردند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سازمان‌های انتظامی رومانی به‌تازگی موفق شدند چهار عضو یک گروه هکری به نام پنتاگارد (PentaGuard) را بازداشت کنند. چهار عضو این گروه که اسامی آنها فاش نشده‌است در رومانی و مولداوی بازداشت شده‌اند.

سازمان مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان‌یافته (DIICOT) رومانی اعلام کرده‌است اعضای این گروه با استفاده از تروجان‌های دسترسی از راه دور و باج‌افزارها و ابزارهای هک وب‌سایت‌ها و ابزارهای تزریق SQL اهداف موردنظر خود را موردتهاجم قرار داده‌است.

طبق گزارش سازمان مبارزه با تروریسم و سرویس خدمات مخفی رومانی (SRI) پنتاگارد که زمان پیدایش آن به سال ۲۰۰۰ برمی‌گردد با استفاده از باج‌افزارها بیمارستان‌های رومانی را هدف قرار داده‌است.

این گروه در قالب حملات فیشینگ ایمیل‌هایی با موضوع کروناویروس و اعتراض به قرنطینه به کارکنان بیمارستان ارسال می‌کرده تا سیستم‌های آن‌ها را آلوده ساخته و با رمزگذاری فایل‌ها باج طلب کند.

طبق گزارش شرکت امنیت سایبری «KELA»، پنتاگارد از سال ۲۰۰۰ فعالیت خود را با حمله به سازمان‌های دولتی و نظامی رومانی آغاز کرده‌است.

طی سال‌های اخیر این گروه در فروم‌های هکری فعالیت گسترده‌ای داشته و از ماه ژانویه ۲۰۲۰ نیز آخرین حملات خود را انجام داده و در نهایت توسط سازمان‌های مجری قانون متوقف شده‌است.
مرجع : سایبربان