بازگشت تروجان قدیمی wolfrat به گوشی‌های اندرویدی
کد مطلب: 16669
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰
 
نسخه جدیدی از یک تروجان قدیمی که wolfrat بانام گرفته با حمله به برنامه‌های پیام‌رسان موبایلی در تایلند مشکلات زیادی برای کاربران اندروید به‌وجود آورده‌است.
بازگشت تروجان قدیمی wolfrat به گوشی‌های اندرویدی
 
 
Share/Save/Bookmark
نسخه جدیدی از یک تروجان قدیمی که wolfrat نام گرفته با حمله به برنامه‌های پیام‌رسان موبایلی در تایلند مشکلات زیادی  برای کاربران اندروید به‌وجود آورده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، تروجان اندرویدی که به تازگی به گوشی‌های هوشمند در تایلند حمله کرده می‌تواند از راه دور داده‌های خصوصی ذخیره‌شده بر روی تلفن‌های همراه را سرقت کند.

تروجان یادشده wolfrat نام دارد ونسخه‌ای به روزشده از تروجان dendroid است که اولین‌بار کدهای منبع آن در سال ۲۰۱۵ در فضای مجازی منتشر شد. محققان این تروجان را بدافزاری پیچیده توصیف کرده اند که در دنیای زیرزمینی هکرها محبوبیت زیادی دارد و به طور گسترده برای خرابکاری به کار می‌رود.

تروجان مذکور در هفته‌های اخیر حملات زیادی را به کاربران برنامه‌های پیام‌رسان محبوب اندرویدی مانند واتس‌اپ، لاین، پیام‌رسان فیس‌بوک و غیره انجام داده‌است. این تروجان برای فریب کاربران در قالب پیامی هشداردهنده برای آنها ارسال می‌شود. در این پیام از کاربران خواسته‌شده بسته ارسالی را که مربوط به گوگل‌پلی است برای به‌روزرسانی گوشی خود نصب کنند.

در صورت نصب تروجان یادشده علاوه‌بر سرقت اطلاعات، اقداماتی مانند عکس‌برداری و فیلم برداری ویدئویی مخفیانه و دسترسی و سرقت پیامک ها نیز صورت می گیرد. این تروجان قادر به ضبط ویدئو از نمایشگر گوشی در فواصل ۵۰ ثانیه ای نیز هست.
مرجع : خبرگزاری فارس