دنیای امن تر با هوش مصنوعی
شناسایی حملات هکری صوتی با Void
کد مطلب: 16751
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۰
 
محققان کره جنوبی سیستم هوش مصنوعی به نام Void ساخته‌اند که از کاربران در برابر حملات هکری صوتی محافظت می‌کند.
شناسایی حملات هکری صوتی با Void
 
 
Share/Save/Bookmark
محققان کره جنوبی سیستم هوش مصنوعی به نام Void  ساخته‌اند که از کاربران در برابر حملات هکری صوتی محافظت می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، محققان کره جنوبی با کمک هوش مصنوعی، سیستمی برای محافظت از کاربران در برابر حملات هکری صوتی ساخته‌اند. این سیستم که Void نام دارد در قالب نرم‌افزار بر روی گوشی‌های هوشمند یا رایانه‌ها قابل نصب است و با بررسی صدای تماس‌های تلفنی یا پیام‌های صوتی تشخیص می‌دهد که این صدا واقعاً مربوط به یک فرد است یا به‌صورت ماشینی و با تقلید از صدای انسان‌های واقعی به منظور فریب و کلاهبرداری ابداع شده است.

این سیستم مقابله با حملات هکری صوتی علاوه بر استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای افزایش دقت قادر به بررسی طیف فرکانسی واقعی صوت انسان است و لذا می‌تواند صدای زنده را به‌خوبی از صدای ضبط شده متمایز کند.

در سال‌های اخیر برقراری تماس‌های صوتی جعلی با کاربران و جا زدن اصوات ماشینی به جای صدای انسان‌های دیگر برای فریب افراد و وادار کردن آنها به خرید آنلاین، پرداخت قبوض دیگران، کنترل لوازم خانگی هوشمند و خودروها و دسترسی به اطلاعات حساب‌های بانکی افزایش یافته است.

پژوهشگران، Void را یک فناوری متحول کننده توصیف کرده‌اند که دقت آن بین ۹۴ تا ۹۹ درصد در نوسان است و سرعت آن در زمینه متمایز کردن اصوات ماشینی از اصوات واقعی و زنده تا هشت برابر بیشتر است.
مرجع : خبرگزاری مهر