اعلام جرم جدید آمریکا علیه موسس ویکی‌لیکس

آسانژ به استخدام هکرها متهم شد

خبرگزاری فارس , 8 تير 1399 ساعت 17:00

وزارت دادگستری آمریکا جولیان آسانژ، مؤسس ویکی‌لیکس را به قانون‌شکنی و استخدام هکرهای گوناگون متهم کرده است.


وزارت دادگستری آمریکا جولیان آسانژ، مؤسس ویکی‌لیکس را به قانون‌شکنی و استخدام هکرهای گوناگون متهم کرده است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس بیانیه‌ وزارت دادگستری آمریکا، ۱۸ اتهام مختلف به جولیان آسانژ، مؤسس سایت افشاگر ویکی‌لیکس، واردشده که البته برخی از آنها تکراری است.

اتهام‌های یادشده به معنای نقض قانون جاسوسی و نفوذ به رایانه‌هاست که بر مبنای آن تابه‌حال افراد مختلفی در آمریکا دستگیر و زندانی‌شده‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید هکرهای استخدام‌شده توسط جولیان آسانژ در گروه‌های هکری مشهوری مانند Anonymous و LulzSecفعال بوده‌اند. این وزارتخانه مدعی است آسانژ خود با رهبر گروه هکری LulzSec مذاکره کرده است. این فرد بعدها به یکی از خبرچین‌های اف بی آی مبدل شد و اطلاعاتی در مورد روابطش با آسانژ را افشا کرد.

ظاهراً آسانژ رهبر گروه هکری LulzSec را تشویق به حمله به سایت‌ها و سرورهای سیا، آژانس امنیت داخلی آمریکا، نیویورک‌تایمز و غیره کرده و چنین اقداماتی را مؤثر دانسته است.

مؤسس ویکی‌لیکس از هکرهای دو گروه یادشده خواسته تا برای یک شرکت مشاوره‌دهنده به سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا نیز هرزنامه ارسال کنند. زیرا این شرکت برای آسانژ ایمیلی هشداردهنده فرستاده بود. آسانژ کماکان در بازداشت پلیس انگلیس است و برای استرداد وی به آمریکا تصمیم‌گیری نشده است.


کد مطلب: 16769

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/16769/آسانژ-استخدام-هکرها-متهم

افتانا
  http://www.aftana.ir