کاربران همچنان از مرورگر کروم راضی هستند
کد مطلب: 16823
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۳
 
گوگل همواره با ایجاد تغییراتی مثبت در مرورگر کروم توانسته‌است به نفع کاربران رفتار کند و سطح رضایت آنها را بالا نگه دارد.
کاربران همچنان از مرورگر کروم راضی هستند
 
 
Share/Save/Bookmark
گوگل همواره با ایجاد تغییراتی مثبت در مرورگر کروم توانسته‌است به نفع کاربران رفتار کند و سطح رضایت آنها را بالا نگه دارد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سایت ویندوز کلاب با دسترسی به اسناد داخلی گوگل از تغییرات مهمی خبر داد که در کروم صورت گرفته و باعث می‌شود مصرف باتری لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌ها به میزان چشمگیری کمتر شود. این مسئله باعث طولانی شدن عمر باتری این دستگاه‌ها به مدت چند ساعت بیشتر خواهد شد.

طبق توضیحات این پایگاه خبری فناوری، گوگل با محدود کردن استفاده از وظایف غیرضروری جاوا اسکریپت در پس‌زمینه برنامه، به چنین دستاوردی دست یافته است. این وظایف شامل گزارش‌دهی لاگ‌ها، تبلیغات و موارد دیگری هستند که گوگل دریافته است عامل خالی شدن شارژ باتری هستند. تست پایگاه ویندوز کلاب نشان داده که محدود شدن چک جاوا اسکریپت توسط گوگل در پس زمینه برنامه، عمر باتری را ۲۸ درصد بهبود بخشیده است که به معنای استفاده از آن به مدت دو ساعت بیشتر است.

با توجه به محبوبیت مرورگرهایی مانند بریو و ویوالدی که به حفظ حریم خصوصی متمرکز شده و به تبلیغات روی خوشی نشان نمی‌دهند، هدف اصلی گوگل این است که تا حد ممکن، مرورگر کروم را چابک نگه دارد.

بر اساس گزارش فوربس، جالب است که مایکروسافت با به‌روزرسانی اخیر ویندوز به مرورگر کروم کمک کرده است. در این به‌روزرسانی، مصرف حافظه کروم یک‌سوم کاهش پیدا می‌کند. در مقابل، گوگل با اعلام تصمیم بلندپروازانه خود برای اجرای برنامه‌های ویندوز ازجمله آفیس در سیستم عامل کروم، فشار روی مایکروسافت را افزایش داده است. به نظر می‌رسد جنگ مرورگرها دوباره برمی‌گردد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا