دگرگونی اولویت‌های فناورانه کسب‌و‌کارها در عصر کرونا
کد مطلب: 16859
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۶
 
موسسه تحقیقاتی فارستر هشدار داد که کسب‌و‌کارها باید برای بازتعریف فرایندها و اولویت‌های فناورانه خود در عصر کرونا تلاش کنند و این مسئله را جدی بگیرند.
دگرگونی اولویت‌های فناورانه کسب‌و‌کارها در عصر کرونا
 
 
Share/Save/Bookmark
موسسه تحقیقاتی فارستر هشدار داد که کسب‌و‌کارها باید برای بازتعریف فرایندها و اولویت‌های فناورانه خود در عصر کرونا تلاش کنند و این مسئله را جدی بگیرند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، فارستر تصریح کرد که تحولات ناشی از شیوع ویروس کرونا محدود به چند ماه نخواهد بود و زندگی انسان را تا یک دهه آینده تحت تاثیر قرار می‌دهد.

از همین رو کسب‌و‌کارها باید مدل تجاری خود را به سرعت تغییر دهند و همان طور که در عرض چند هفته دورکاری را برای کارکنان خود ممکن کردند باید برای روش‌های جدید تعامل با مشتریان خود برنامه‌ریزی کنند.

فارستر معتقد است این تصور که شرایط ثابت شده یا باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه چیزی پیش می‌آید غلط است و شرکت‌ها و کسب‌و‌کارها نباید با چنین طرز فکری وقت تلف کنند و زمان را از دست بدهند. دهه ۲۰۲۰ میلادی عصر عدم قطعیت خواهد بود و کسب‌و‌کارهایی موفق خواهندبود که بتوانند با استفاده از فناوری، خود را با شرایط پیش‌بینی‌نشده تطبیق دهند.

بر همین اساس جهان باید ظرف یک دهه آینده با ویروس کرونا زندگی کند. شیوع این ویروس تنها بحران پیش رو نیست و امکان از راه رسیدن بیماری‌های دیگری نیز وجود دارد و علت این مسئله تخریب محیط زیست، گرمایش کره زمین و غیرقابل پیش‌بینی بودن تحولات ژئوپلتیک ناشی از آن است.

بنابراین کسب‌و‌کارها باید اولویت‌های خود را به‌طور ریشه‌ای تغییر دهند و اگر تا پیش از این بهره‌وری اولویت آنها بوده، ظرف 10 سال آینده چابکی اصل هدایتگر شرکت‌ها خواهد‌بود. زنجیره‌های توزیع شرکت‌ها در یک دهه اخیر به شکلی طراحی شده‌اند که موثر و کارآمد باشند، اما در دنیایی که همه چیز به‌سرعت تغییر می‌کند، کسب‌و‌کارها باید بتوانند بدون هزینه زیاد خود را تغییر دهند و این گاهی به معنای فدا کردن بهینه‌سازی فعالیت‌هاست.

پیش‌بینی می‌شود در چنین شرایطی استفاده از فناوری‌های کلاود افزایش یابد و شرکت‌ها علاقه به برون‌سپاری را به‌خصوص در مناطق آسیب‌پذیر از دست بدهند. همچنین اقبال به خودکارسازی فرایندها و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌های موردنیاز برای دورکاری افزایش می‌یابد.
مرجع : خبرگزاری فارس