حمله باج‌افزاری به گارمین
کد مطلب: 16864
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
 
برخی سرویس‌های اصلی شرکت سازنده فناوری تناسب اندام گارمین به دلیل یک حمله باج‌افزاری قطع شدند.
حمله باج‌افزاری به گارمین
 
 
Share/Save/Bookmark
برخی سرویس‌های اصلی شرکت سازنده فناوری تناسب اندام گارمین به دلیل یک حمله باج‌افزاری قطع شدند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، براساس گزارش‌های متعدد، گارمین (Garmin)، سازنده فناوری تناسب اندام، مجبور به قطع برخی سرویس‌های خود به دلیل یک حمله باج‌افزاری شد. چندین گزارش رسانه‌ای حمله را به باج‌افزار WastedLocker نسبت داده‌اند، اگرچه هنوز این موضوع تأیید نشده است.

میلیون‌ها کاربر از چندین محصول فنی بدن‌سازی گارمین ازجمله ساعت‌های هوشمند به دلیل قطع سرویس اتصال گارمین (Garmin Connect) قادر به اتصال همگام ساعت‌های خود برای بازیابی اطلاعات و فعالیت کاربر نبودند. علاوه بر این، برنامه تلفن همراه و وب‌سایت flyGarmin که ارائه‌دهنده خدمات حمل‌و‌نقل هوایی هستند، قطع شدند.

در حالی که شرکت مستقیماً درخصوص حمله سایبری اظهارنظری نکرده، اما با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت خود این حادثه را قطع برق عنوان کرده است.

گارمین در بیانیه‌ای گفت: «ما در حال تجربه یک قطع برق هستیم که روی «Garmin.com» و Garmin Connect تأثیرگذار بوده است. این قطع ارتباط همچنین روی مراکز تماس ما تأثیر داشته و در حال حاضر قادر به دریافت هیچگونه تماس، ایمیل یا چت آنلاین نیستیم. ما تلاش می‌کنیم تا این مشکل را خیلی زود برطرف کنیم و از این بابت عذرخواهی می‌کنیم.»

یک صفحه اختصاصی در خصوص قطع برق، سؤالاتی که مکرراً پرسیده شده را منتشر و به کاربران اطمینان داده که این مشکل هیچ تأثیری روی اطلاعات آنها نداشته است. این سایت اظهار داشت که داده‌های سلامت جمع‌آوری شده از دستگاه‌های گارمین در حین قطع برق روی دستگاه ذخیره و پس از همگام‌سازی دستگاه کاربر در Garmin Connect ظاهر می‌شوند.

این شرکت مدعی شد که قطع برق هیچ تأثیری بر داده‌ها از جمله فعالیت، پرداخت یا سایر اطلاعات شخصی نداشته است.
مرجع : سایبربان