بررسی سرعت اینترنت موبایل ایران و جهان
کد مطلب: 16865
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۳
 
متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه ژوئن سال جاری میلادی، ۸۷/ ۲۹ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را با یک پله صعود در مقایسه با ماه مه سال ۲۰۲۰، به ۶۶ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.
بررسی سرعت اینترنت موبایل  ایران و جهان
 
 
Share/Save/Bookmark
متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه ژوئن سال جاری میلادی، ۸۷/ ۲۹ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را با یک پله صعود در مقایسه با ماه مه سال ۲۰۲۰، به ۶۶ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، طبق اطلاعات وب‌سایت Speedtest که شاخص‌های جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می‌کند. در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل در تمامی کشورها، ۹۵/ ۳۱ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۳۲/ ۱۱ مگابیت‌برثانیه بود. متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت پهن‌باند ثابت نیز در تمامی کشورها، ۲۳/ ۷۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۷۹/ ۴۰ مگابیت‌برثانیه اعلام شد.

در حال حاضر و طبق آخرین آمار منتشرشده تا ماه ژوئن ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۶۷/ ۳۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۰۱/ ۱۱ مگابیت‌برثانیه است. همچنین در حوزه اینترنت ثابت، متوسط جهانی سرعت دانلود، ۲۶/ ۷۸ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۰۶/ ۴۲ مگابیت‌برثانیه است. رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه ژوئن ۲۰۲۰، به ترتیب به کره‌جنوبی (۱۰/ ۱۱۰ مگابیت‌برثانیه)، امارات متحده عربی (۵۳/ ۱۰۷ مگابیت‌برثانیه)، چین (۶۷/ ۱۰۳ مگابیت‌برثانیه)، قطر (۸۳/ ۸۳ مگابیت‌برثانیه) و کانادا (۶۱/ ۷۱ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد. همچنین رتبه یک تا پنج اینترنت پهن‌باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۱۶/ ۲۰۸ مگابیت‌برثانیه)، هنگ‌کنگ (۰۹/ ۱۹۲ مگابیت‌برثانیه)، تایلند (۳۶/ ۱۷۱ مگابیت‌برثانیه)، سوییس (۳۲/ ۱۶۴ مگابیت‌برثانیه) و رومانی (۵۴/ ۱۶۳ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد.

اینترنت موبایل ایران در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ با متوسط سرعت دانلود ۵۳/ ۲۷ مگابیت ‌برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، در بخش اینترنت پهن‌باند ثابت نیز ایران با متوسط سرعت دانلود ۴۱/ ۱۸ مگابیت‌برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود.

در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۸۷/ ۲۹ مگابیت ‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸۵/ ۱۱ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۶۶ از میان ۱۳۸ کشور رسانده و در مقایسه با رتبه ۷۰ در ژانویه سال جاری میلادی، حاکی از صعود چهار رتبه‌ای است. همچنین نسبت به ماه می سال جاری که ایران در رتبه ۶۷ قرار داشت، صعودی یک رتبه‌ای را تجربه کرده است.

طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از اروگوئه،‌ آذربایجان و مکزیک کندتر و از فیجی، باهاماس و مالدیو سریع‌تر است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا