سه هکر جوان برای توئیتر دردسر سایبری آفریدند
هکرهای توئیتر بازداشت شدند
کد مطلب: 16876
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹
 
سه نوجوان در حمله سایبری اخیر به توئیتر و دسترسی به حساب افراد مشهور در این شبکه اجتماعی دست داشته‌اند و به نظر می‌رسد یک نوجوان ۱۷ ساله مغز متفکر حمله سایبری بوده‌است.
هکرهای توئیتر بازداشت شدند
 
 
Share/Save/Bookmark
سه نوجوان در حمله سایبری اخیر به توئیتر و دسترسی به حساب افراد مشهور در این شبکه اجتماعی دست داشته‌اند و به نظر می‌رسد یک نوجوان ۱۷ ساله مغز متفکر حمله سایبری بوده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نزدیک به دو هفته پیش توییتر هک شد و تقریبا به صورت روزانه اطلاعات جدیدی درباره آن منتشر می‌شود و حالا IRS و FBI به همراه سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا و مقامات فلوریدا یک نوجوان ۱۷ ساله را دستگیر کرده‌اند.

این نوجوان ۱۷ ساله با نام «گراهام کلارک» متهم به برنامه‌ریزی بزرگ‌ترین حمله هکری در تاریخ توییتر است که طی آن، هکرها به حساب افراد مشهوری مانند باراک اوباما، جو بایدن، بیل گیتس و ایلان ماسک دست پیدا کردند و از آن‌ها برای کلاهبرداری بیت کوینی خود استفاده کردند.

مدتی پس از دستگیری این نوجوان، دو فرد دیگر نیز درباره با این پرونده از سوی وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا متهم به حضور در حمله سایبری شدند. یکی از این افراد، «نیما فاضلی» با ۲۲ سال سن اهل اورلاندو و دیگری «میسون شپرد» ۱۹ ساله اهل بریتانیا است. به گفته وزارت دادگستری آمریکا، این افراد به ترتیب از نام‌های مستعار Rolex و Chaewon برای خود استفاده می‌کردند. FBI اعلام کرده که این دو فرد هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برند.

با وجود این دستگیری‌ها، به نظر می‌رسد فقط کلارک به ابزارهای داخلی توییتر دسترسی داشته و مستقیما این کلاهبرداری را انجام داده است. ظاهرا این نوجوان توانسته یکی از کارمندان توییتر را متقاعد کند که در بخش فناوری اطلاعات توییتر کار می‌کند و سپس به اعتبارنامه‌ها دست پیدا کرده است.

به گفته ماموران فدرال، شپرد از گواهی‌نامه رانندگی خود برای صرافی‌های «بایننس» و «کوین بیس» استفاده کرده و از حساب‌های وی برای دریافت و ارسال بیت‌کوین استفاده شده است. فاضلی نیز با استفاده از گواهی‌نامه رانندگی خود توانسته حساب کوین بیس را تایید کند و با فروش حساب‌های کاربری توییتر، ارز دیجیتال دریافت کند.

فاضلی با حکم ۵ سال زندان و ۲۵۰ هزار دلار جریمه به اتهام نفوذ کامپیوتری روبه‌رو است. شپرد با اتهامات نفوذ کامپیوتری، شنود و پول‌شویی دستگیر شده که می‌تواند در بدترین شرایط با ۲۰ سال زندان و ۲۵۰ هزار دلار جریمه مواجه شود.

به نظر می‌رسد فاضلی و شپرد افراد اصلی در این پرونده نیستند و هکر اصلی با نام Kirk#۵۲۷۰ توانست اول مردادماه به سیستم‌های داخلی توییتر دسترسی پیدا کند، البته این امکان وجود دارد که Kirk#۵۲۷۰ همان کلارک باشد. FBI همچنان به تحقیقات خود ادامه می‌دهد و به دنبال مظنونان احتمالی این پرونده است.
مرجع : دیجیاتو