با همکاری ارتباط فردا و ایرانسل
نخستین رویداد امنیتی CTB برگزار شد
کد مطلب: 16887
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۲
 
نخستین رویداد امنیتی CTB با همکاری ارتباط فردا و ایرانسل و با هدف هم‌افزایی تیم‌های امنیت این دو مجموعه توسط باگدشت برگزار شد.
نخستین رویداد امنیتی CTB برگزار شد
 
 
Share/Save/Bookmark
نخستین رویداد امنیتی CTB با همکاری ارتباط فردا و ایرانسل و با هدف هم‌افزایی تیم‌های امنیت این دو مجموعه توسط باگدشت برگزار شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مسابقه امنیتی CTB با هدف هم‌افزایی تیم‌های امنیت دو شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا و ایرانسل و به کمک توان متخصصان امنیتی باگدشت در قالب دعوت به مسابقه برای نخستین بار در کشور برگزار شد.

اجرای ارزیابی امنیتی به‌صورت باگ‌بانتی به معنای استفاده از دانش، تخصص و تجربیات اجتماع متخصصان امنیتی در شناسایی و رفع مشکلات امنیتی است. این روش در حوزه امنیت سایبری توسط شرکت‌های مشهور و قدرتمند عرصه فناوری اطلاعات انتخاب شده است تا با هم‌فکری از خبرگان این حوزه، بتوانند به سرعت بسیار بالاتر و چابک، نتایج موثرتری را برای کسب‌وکار خود به‌دست آورند.

مسائل مختلف همچون قوانین امنیت سایبری کشورهای دیگر و ملاحظات اطلاعات خصوصی کاربران و اولویت بالا قائل شدن برای حفظ ایمنی اطلاعات مشتریان و کارکنان در پیشبرد کسب‌وکار از مهم‌ترین دلایلی است که کسب‌وکارهای بین‌المللی، از رویکرد باگ بانتی استفاده می‌کنند تا بتوانند با سرعت بالاتر به مشکلات احتمالی دست پیدا کند و تیم امنیت کسب‌وکار بتواند با دقت بالاتر راهکارهای امنیتی اصولی برای ایمن‌سازی را پیاده‌سازی و بر اجرای فرایند نظارت کند.

باگدشت با همکاری دو شرکت ارتباط فردا و ایرانسل برای نخستین‌بار در کشور با همکاری متخصصان امنیت و با هدف ارتقای سطح امنیتی سامانه‌ها اقدام به برگزاری مسابقه باگ‌بانتی کرد. در این مسابقه ۵۰ نفر از متخصصین امنیتی باگدشت به‌صورت اختصاصی به مسابقه دعوت شدند و با استفاده از زیرساخت اختصاصی مسابقه و تحت قوانین سایبری کشور به رقابت پرداختند و بر اساس قوانین و الزامات تعیین شده از سوی دو شرکت مذکور به بررسی امنیتی سامانه‌ها کردند.

در پایان روز دوم مردادماه باگ‌های شناسایی شده امنیتی به پلتفرم باگ‌بانتی باگدشت گزارش شد تا در روال تریاژ و تأیید فنی قرار گیرند و در صورتی که گزارش مورد تأیید فنی و الزامات امنیتی مسابقه باشد، جوایز همکاری به متخصص امنیتی یا بانتی تعلق گیرد.

محصولات و خدمات شرکت ارتباط فردا به عنوان شرکتی نوآور در حوزه بانکداری و فین‌تک، تأثیر قابل توجهی بر سبک زندگی دیجیتال ایرانیان دارد. این سامانه‌ها با در نظر گرفتن آخرین تحولات صنعت مالی دنیا و شناخت فضای بانکی و تجارت الکترونیکی ایران بصورت امن طراحی شده است. فلسفه اصلی ایجاد شرکت ارتباط فردا بهبود سبک زندگی مردم و ایجاد حس خوب تجربه‌های مالی متفاوت است.

در این راستا این شرکت دارای جوایز و تقدیرنامه‌های گوناگون در جهت بهبود فضای کسب‌وکار شده است. شرکت ارتباط فردا به دلیل قرارگیری در بین فناوران برتر کشور و همکاری مشترک با مراکز دانش‌بنیان با حمایت از مجموعه باگدشت، ایمن‌سازی سامانه‌ها و خدمات خود را در اولویت قرار داده است.

ایرانسل به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران و شرکت ارتباط فردا با ارائه محصولات و خدمات نوآورانه در قالب فناوری‌های مالی با همکاری شرکت باگدشت قدم در راه ایمنی سامانه‌ها و محافظت از داده‌های کاربران برداشتند تا در نتیجه این همکاری بتوانیم محیط اینترنت را محیطی ایمن برای مردم عزیز کشورمان تبدیل کنیم.

باید درنظر داشت با توجه به تمامی ملاحظات و نوین بودن این صنعت در کشور، شرکت‌های ایرانسل و ارتباط فردا به دلیل اهمیتی که برای مشتریان خود قائل هستند، در برگزاری مسابقه امنیتی خصوصی CTB همکاری کرده و هدف از این همکاری، رشد فضای سازنده امنیت به منظور فعالیت متخصصان امنیتی در قالب قوانین و الزامات سایبری کشور است.

همان‌طور که توضیح داده شد، اجرای باگ‌بانتی در روش‌های مختلف آن نیازمند سطح بلوغ امنیتی سازمان است که بتواند حداکثر بهره‌برداری از این خدمت را برداشت کند با افتخار می‌توان گفت در کشورمان، ایران نیز این صنعت توسط سازمان‌هایی با سطح بلوغ امنیتی، آغاز شده است و امید است بتوانیم با همراهی دیگر سازمان‌ها در توسعه صحیح این اکوسیستم همکاری نماییم.

رویداد CTB با حمایت معنوی پلیس فتا، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و شتاب‌دهنده فینووا و برگزاری توسط باگدشت توانست راهی جدید برای افزایش امنیت سایبری ایجاد کند تا به رشد و توسعه فضای کسب‌وکارهای آنلاین کشور کمک کند. از حامیان دیگر این رویداد امنیتی می‌توان از شرکت‌های چه‌گوارا، بن‌مانو و صفر‌و‌یک نام برد که به برگزاری بهتر این رویداد کمک کرده و باگدشت را در برگزاری این رویداد همراهی کردند.
مرجع : روابط‌عمومی باگدشت