مایکروسافت تیک‌تاک را می‌خرد
کد مطلب: 16889
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸
 
مایکروسافت پس از دریافت اطمینان از رئیس جمهور آمریکا، برنامه خود را برای خرید تیک‌تاک اعلام کرد.
مایکروسافت تیک‌تاک را می‌خرد
 
 
Share/Save/Bookmark
مایکروسافت پس از دریافت اطمینان از رئیس جمهور آمریکا، برنامه خود را برای خرید تیک‌تاک اعلام کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مایکروسافت پس از دریافت اطمینان از رئیس جمهور آمریکا برنامه خود برای خرید اپلیکیشن چینی تیک‌تاک را تایید کرد.

این شرکت فناوری آمریکایی اعلام کرد به سرعت مذاکرات با شرکت مادر تیک‌تاک (بایت دنس) را دنبال می‌کند و احتمالا تا ۱۵ سپتامبر مذاکرات برای خرید این اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدئو تکمیل می‌شود.

پس از آنکه دونالد ترامپ اعلام کرد مخالف هرگونه معامله‌ای است و تیک‌تاک را در سراسر آمریکا ممنوع خواهد کرد، مایکروسافت مذاکرات برای خرید اپلیکیشن چینی را متوقف کرد. اما به نظر می‌رسد ترامپ پس از ملاقات با ساتیا نادلا، مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت، به طور شخصی رضایت خود از انجام این معامله را اعلام کرده است.

مایکروسافت درباره خرید تیک‌تاک گفت: ساختار جدید بر اساس تجربیات مورد علاقه کاربران این پلتفرم ساخته و از سوی دیگر قابلیت های امنیتی در تراز جهانی و اقدامات حفاظتی نیز انجام می‌شود.

به عنوان مثال مایکروسافت تضمین می‌کند تمام اطلاعات کاربران آمریکایی تیک‌تاک به آمریکا منتقل و در این کشور نگهداری شود. همچنین اگر اطلاعاتی خارج از آمریکا ذخیره شده باشد، مایکروسافت حذف این موارد از سرورهای خارج کشور را نیز تضمین می‌کند.

البته این شرکت فناوری اشاره کرده مذاکرات خرید تیک‌تاک در مراحل اولیه است و هیچ تضمینی برای نهایی شدن آن وجود ندارد. علاوه برآن هرگونه قراردادی تحت بررسی‌های دقیق قرار می‌گیرد. این نخستین اظهارنظر رسمی مایکروسافت درباره شایعات درباره خرید تیک‌تاک است.
مرجع : خبرگزاری مهر