با وای‌فای عمومی وارد این سایت‌ها نشوید
کد مطلب: 16892
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴
 
کارشناسان دسترسی به خدمات مالی، صندوق پستی و شبکه‌های اجتماعی از طریق Wi-Fi عمومی و همچنین خرید آنلاین را توصیه نمی‌کنند، زیرا هکرها می‌توانند به‌راحتی از اطلاعات دریافت شده استفاده کنند.
با وای‌فای عمومی وارد این سایت‌ها نشوید
 
 
Share/Save/Bookmark
دسترسی به خدمات مالی، صندوق پستی و شبکه‌های اجتماعی از طریق Wi-Fi عمومی و همچنین خرید آنلاین به هکرها این امکان را می‌دهد که به‌راحتی از اطلاعات دریافت شده سوءاستفاده کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کارشناسان دسترسی به خدمات مالی، صندوق پستی و شبکه‌های اجتماعی از طریق Wi-Fi عمومی و همچنین خرید آنلاین را توصیه نمی‌کنند، زیرا هکرها می‌توانند به‌راحتی از اطلاعات دریافت شده استفاده کنند.

همچنین توصیه می‌شود که اطلاعات حساب‌های کاربری خود را در مورد خدمات و برنامه‌های مختلف ازجمله تلفن‌بانک و اینترنت‌بانک را وارد نکنید.

دیمیتری گالوف، کارشناس امنیت سایبری شرکت کسپرسکی، گفت: شبکه‌های Wi-Fi عمومی به عنوان مثال در کافه‌ها، معمولاً ترافیک را رمزگذاری نمی‌کنند. این بدان معنی است که مهاجمان می‌توانند با اتصال به همان نقطه دسترسی به داده‌های شخصی کاربر دسترسی پیدا کنند.

به گفته وی، هکرها می‌توانند ترافیک منتقل شده از طریق پروتکل http را آنالیز کنند و همچنین کاربران را به سمت سایت‌هایی با محتوای مخرب هدایت کنند.

کارشناسان همچنین افزودند که از Wi-Fi عمومی فقط می‌توان برای جست‌وجوی در شبکه برای اطلاعات عمومی مثل برنامه قطارها، آب‌وهوا و اخبار استفاده کرد.
مرجع : مشرق