قابلیت صحت‌سنجی پیام‌ها در واتس‌اپ ممکن شد
کد مطلب: 16900
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
 
پیام‌رسان واتس‌اپ قابلیت جدیدی را اضافه کرده‌است که به کاربرانش اجازه می‌دهد به صحت‌سنجی پیام‌های فوروارد شده به آنها بپردازند.
قابلیت صحت‌سنجی پیام‌ها در واتس‌اپ ممکن شد
 
 
Share/Save/Bookmark
پیام‌رسان واتس‌اپ قابلیت جدیدی را اضافه کرده‌است که به کاربرانش اجازه می‌دهد به صحت‌سنجی پیام‌های فوروارد شده به آنها بپردازند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس پستی که در وبلاگ شرکت واتس‌اپ منتشر شده است، یک ذره‌بین شیشه ای در کنار پیام‌هایی که به پنج نفر یا بیشتر فوروارد شده‌اند، ظاهر خواهد شد. کاربران می‌توانند روی این آیکون کلیک کرده و به جست‌وجوی نتایج اخباری هدایت شوند که اطلاعات بیشتری درباره موضوع مورد بحث در پیام فراهم می‌کنند.

طبق اطلاعات وبلاگ واتس‌اپ، کاربران می‌توانند پیام را مستقیما در مرورگر وب خود بارگزاری کنند تا منابع دیگر را به‌راحتی برای یافتن اطلاعات جست‌و‌جو کنند و واتس‌اپ خود پیام را نمی‌بیند. این قابلیت که جست‌و‌جوی وب نام دارد برای کاربران در آمریکا، انگلیس، برزیل و سایر نقاط عرضه شده است.

واتس‌اپ یکی از شرکت‌های شبکه اجتماعی است که در پلتفرم خود به مبارزه با انتشار اطلاعات گمراه‌کننده پرداخته و قابلیت جدید در راستای همین تلاش‌ها عرضه شده است.

واتس‌اپ اوایل آوریل در واکنش به افزایش اطلاعات نادرست و فرضیه‌های توطئه در خصوص بیماری کووید-19، هربار فوروارد پیام را به پنج نفر محدود کرد. سخنگوی این شرکت در اواخر آوریل اظهار کرد که واتساپ شاهد کاهش ۷۰ درصدی شمار پیام‌های فورواردی به کاربران بوده است.

یک نماد کمان دو تایی هم در کنار پیام‌های فورواردی ظاهر خواهد شد که کاربر نگارنده آن را نمی‌شناسد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، واتس‌اپ پیام‌ها را نمی بیند اما ارسال انبوه پیام‌ها یکی از راه‌های ساده شناسایی انتشار اطلاعات نادرست به شمار می‌رود.

فیس‌بوک اوایل سال ۲۰۱۴ واتس‌اپ را به مبلغ ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا