اندروید 11 با ویژگی‌های جالبی همراه است
کد مطلب: 17002
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۴
 
شرکت گوگل به تازگی به صورت عمومی از آخرین و بهترین نسخه سیستم عامل خود رونمایی کرد.
اندروید 11 با ویژگی‌های جالبی همراه است
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت گوگل به تازگی به صورت عمومی از آخرین و بهترین نسخه سیستم عامل خود رونمایی کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سرانجام پس از ماه ها انتظار سیستم عامل اندروید ۱۱ منتشر شد و کاربران می‌توانند از قابلیت های جالبی بهره‌مند شوند. گوگل‌ پس از ماه‌ها استفاده از نسخه‌های متعدد بتا درنهایت اندروید ۱۱را منتشر خواهد کرد. شرکت گوگل به تازگی به صورت عمومی از آخرین و بهترین نسخه سیستم عامل خود رونمایی کرد.

این یک به روز رسانی ارزشمند برای کاربران محسوب می‌شود و ابتدا بر روی گوشی‌‌های Select Pixel، OnePlus , Xiaomi، Oppo و Realme منتشر خواهد شد و به‌تدریج در تلفن‌های همراه دیگر نیز قابل دسترسی خواهد بود.

این به‌روز رسانی به چند دلیل برای کاربران جالب خواهد بود:
مکالمات در اولویت قرار دارند. اندروید ۱۱ باعث ایجاد تغییراتی بزرگ در مکالمات متنی خواهد شد. اول اینکه گوگل اعلان‌های این بخش را از دیگر قسمت‌ها جداسازی کرده است و ثانیاً آنها را در اولویت قرار داده است. این قابلیت به شما کمک می‌‌کند تا هیچ اعلان مکالمه‌‌ای را از دست ندهید.

ابرهای مکالمه در همگی قسمت‌های سیستم دیده می‌شود. گوگل درنهایت استفاده رسمی از ابرهای مکالمه را آغاز خواهد کرد. کسانی که با فیس‌بوک مسنجر کار کرده اند به خوبی با این قابلیت آشنایی دارند. ویژگی مذکور این امکان را به شما می‌دهد تا بر روی ابری شناور مکالمه کنید و آن را در صفحه تلفن همراه حرکت دهید.

قابلیت ضبط صفحه درون برنامه. کاربران تا بدین لحظه از اپلیکیشن‌هایی برای انجام این کار استفاده می‌کردند که دارای نواقص بسیاری بودند.

دسترسی سریع به دستگاه‌‌های هوشمند. در صورتی که شما چند دستگاه هوشمند را در اطراف خود داشته باشید به خوبی به این مشکل واقف هستید که مدیریت آنها کار مشکلی است. جای نگرانی وجود ندارد. دیگر می‌توانید از طریق فشار دادن طولانی‌مدت دکمه پاور به کنترل‌های همگی گجت‌های هوشمند خود دسترسی پیدا کنید و مدیریت آنها را به دست بگیرید.

کنترل و مدیریت بهتر رسانه‌ها. اندروید ۱۱این امکان را به شما می‌دهد تا خروجی صدای رسانه خود را به سرعت انتخاب کنید. این سیستم عامل همچنین امکان جابه‌جایی میان فایل‌های اخیراً پخش شده را فراهم کرده است.

محدودیت در صدور اجازه دسترسی. گوگل با انتشار اندروید ۱۱ توجه بیشتری را معطوف به مسائل امنیتی و حریم خصوصی کرده است. به طوری که صدور اجازه دسترسی برای استفاده از لوکیشن ، گالری و ... دائمی نخواهد بود و هر دفعه این درخواست تکرار می‌شود.

از دیگر قابلیت افزوده شده به این سیستم عامل می‌توان به انتخاب متن و گرفتن اسکرین‌شات‌های بهتر، اشتراک‌گذاری مکان زنده به صورت واقعیت افزوده و استفاده از سیستم هوش مصنوعی بهتر برای تایپ کردن و پیشنهاد عبارت به جای کلمات اشاره کرد که در حال حاضر فقط در گوشی‌های Pixel قابل دسترسی هستند.
مرجع : سایبربان