ممنوعیت ارسال اطلاعات اروپا با فیس‌بوک به آمریکا
کد مطلب: 17004
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۱
 
کمیسیون حفاظت از اطلاعات در ایرلند طی حکمی انتقال اطلاعات کاربران اتحادیه اروپا از طریق فیس‌بوک را به آمریکا ممنوع می‌کند.
ممنوعیت ارسال اطلاعات اروپا با فیس‌بوک به آمریکا
 
 
Share/Save/Bookmark
کمیسیون حفاظت از اطلاعات در ایرلند طی حکمی انتقال اطلاعات کاربران اتحادیه اروپا از طریق فیس‌بوک را به آمریکا  ممنوع می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کمیسیون حفاظت از اطلاعات ایرلند (DPC) قصد دارد ارسال اطلاعات کاربران اتحادیه اروپا به آمریکا توسط این شرکت را ممنوع کند.

این کمیسیون به فیس‌بوک مهلت داد تا پایان سپتامبر نسبت به حکم مبنی بر غیرقانونی بودن نقل و انتقالات طبق قوانین اطلاعات اتحادیه اروپا، اعتراض کند.

این دستور تعلیق مقدماتی به دنبال حکم دادگاه عالی اروپا در تابستان امسال گرفته شده است. دادگاه عالی اروپا در ماه جولای قرارداد انتقال اطلاعات مهم بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده را لغو کرد. علاوه بر آن این دادگاه قانونی بودن مکانیزم انتقال جایگزین (با نام مستعار SCC) را زیر سوال برد.

سرنیک کلگ، مدیر ارتباطات جهانی فیس‌بوک، نیز حکم اولیه کمیسیون حفاظت از اطلاعات ایرلند را تایید و آن به عنوان یک پیشنهاد توصیف کرد.

این قانون در صورت اجرا کسب‌و‌کار چند میلیارد دلاری فیس‌بوک را مختل می‌کند و علاوه بر آن هشداری برای دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری در آمریکا است که در ایرلند دفاتری دارند.

ممکن است تصمیم کمیسیون مذکور سرآغاز موجی از اقدامات مشابه در سراسر اتحادیه اروپا شود. کلگ در این باره افزود: فقدان روش‌های بین‌المللی ایمن و قانونی برای انتقال اطلاعات به اقتصاد کشورها خسارت می‌زند و رشد کسب‌وکارهای مبتنی بر اطلاعات را در اتحادیه اروپا کاهش می‌دهد.
مرجع : خبرگزاری مهر