افزایش حملات DDoS به منابع آموزشی
کد مطلب: 17010
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰
 
با افزایش فعالیت‌های آنلاین تحصیلی ناشی از همه‌گیری کرونا بر میزان حملات DDoS به منابع آموزشی افزوده شده است.
افزایش حملات DDoS به منابع آموزشی
 
 
Share/Save/Bookmark
با افزایش فعالیت‌های آنلاین تحصیلی ناشی از همه‌گیری کرونا بر میزان حملات DDoS به منابع آموزشی افزوده شده است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کارشناسان آزمایشگاه کسپرسکی در گزارشی اعلام کردند در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میزان حملات سایبری به منابع آموزشی در روسیه به‌شدت افزایش‌یافته است.

از ماه ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۰ میزان حملات دی‌داس به منابع آموزشی نسبت به دوره مشابه در سال گذشته افزایش‌یافته و به ۳۵۰ درصد رسیده است.

شمار این حملات به پرتال‌های آموزشی در ماه ژانویه ۲۰۲۰ نسبت به ژانویه ۲۰۱۹ به ۵۵۰ درصد رسیده است. اواخر سال تحصیلی و در ماه می نیز ۴۹ درصد از حملات دی‌داس به آموزش معطوف بوده است.

علاوه بر این، طی این مدت تعداد صفحات فیشینگ شبیه‌سازی‌شده به پلتفرم‌های آموزشی محبوب و اپلیکیشن‌های جعلی ویدئوکنفرانس افزایش یافته و از ماه ژانویه تا ژوئن ۱۶۸۵۰۰ کاربر محصولات کسپرسکی با چنین منابع مخربی مواجه شده‌اند.

الکساندر گوتنیکوف، کارشناس امنیت سایبری آزمایشگاه کسپرسکی، در این خصوص اعلام کرد: مهاجمانی که اهداف‌شان پرتال‌های آموزشی هستند، تا سپتامبر در تعطیلات به سر می‌برند. اما این بار به علت پاندمی، دانشجویان و دانش آموزان با استفاده گسترده از منابع دیجیتال از راه دور آموزش می‌بینند. درنتیجه میزان اهداف احتمالی برای حملات دی‌داس افزایش می‌یابد و افرادی که کمپین‌های فیشینگ تدارک می‌بینند به سمت سرویس‌های آموزشی اینترنتی محبوب هجوم می‌آورند. فعلاً ما نمی‌توانیم در مورد کاهش فعالیت‌های مخرب در این حوزه پیش‌بینی ارائه دهیم، اگرچه معمولاً در فصل پاییز آمار حملات بالا است، خصوصاً اینکه بسیاری از مدارس و مؤسسات نیز قصد دارند همچنان دروس آنلاین ارائه دهند.
مرجع : سایبربان