هنر رزم؛ خطر کنید تا پیروز شوید
چاپ نخست کتاب «هنر رزم» در نشر سایبان منتشر شد
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 17012
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۱
 
کتاب هنر رزم، نوشته سان تزو با ترجمه علیرضا صالحی توسط نشر سایبان روانه بازار کتاب شد.
چاپ نخست کتاب «هنر رزم» در نشر سایبان منتشر شد
 
 
Share/Save/Bookmark
کتاب هنر رزم، نوشته سان تزو با ترجمه علیرضا صالحی توسط نشر سایبان روانه بازار کتاب شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کتاب «هنر رزم» را سان تزو بیش از دوهزار و پانصد سال پیش در چین برای تشریح انواع آرایش‌ها و استراتژی‌های نظامی به نگارش درآورده بود. از نظر سان تزو، جنگ یک رقابت چند سطحی و چند بعدی است که عملیات نظامی و جنگ واقعی فقط یک بخش مهم از آن است، ولی تنها بخش آن نیست و جنگ را وسیع‌تر از میدان کارزار می‌دانست. وی معتقد است که در حین درگیری؛ ابعاد سیاسی، دیپلماسی، اقتصادی و روحی حذف نخواهند شد و در واقع او در خصوص تمرکز بیش از حد بر بعد نظامی نبردها هشدار می‌دهد.

سان تزو در این کتاب، جنگ را آخرین راه حل می‌داند و می‌گوید تا جایی که می‌توانی از جنگ دوری کن اما اگر‌ مجبور به جنگ شدی راهی جز بردن جنگ نداری و طوری وارد جنگ شو که مطمئن شوی آن را خواهی برد و حتما برای بعد جنگ هم خویش را آماده کن.

کتاب هنر رزم، کتابی است خاص که سالیان سال در جهان مورد توجه افسران نظامی قرار داشت و هم‌اکنون هم در مدارس بازرگانی مورد توجه است وکتاب‌های زیادی در زمینه استراتژی و بازاریابی و‌ رقابت تحت تاثیر این کتاب نوشته شده است. امروزه آموزه‌های این کتاب وارد دنیای مدیریت شده و به‌سرعت نیز فراگیر شدند تا جایی که ال ریس و جک تروت، دو نفر از بزرگان بازاریابی جهان، کتابی را تحت عنوان جنگ بازاریابی منتشر کردند و در کتاب‌شان با اشاره به گفته‌های تزو دستورالعمل‌هایی را برای مدیران بازاریابی پیشنهاد دادند.

ترجمه شیوای این کتاب، خواندن آن را برای همه مدیران در هر سطحی و نیز همه علاقه‌مندان به کسب تجربه و آگاهی درباره ایده‌های متفاوت مدیریتی آسان و گیرا کرده‌است. کتابی که هرچند از پس قرن‌ها می‌آید، اما همچنان برای این عصر و عصرهای پیش رو حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

کتاب هنر رزم نوشته سان تزو و با ترجمه علیرضا صالحی همراه با مقدمه‌ای از دکتر رحیم فرضی‌پور و با بهای ۳۰هزار تومان توسط نشر سایبان انتشار یافته‌است. علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به وب‌سایت مسترسنتر مراجعه کنند.