اتهام سایبری آمریکا علیه شهروند ایرانی و فلسطینی
کد مطلب: 17026
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۶
 
وزارت دادگستری آمریکا یک شهروند ایرانی و یک شهروند فلسطینی را به حملات سایبری علیه آمریکا متهم کرد.
اتهام سایبری آمریکا علیه شهروند ایرانی و فلسطینی
 
 
Share/Save/Bookmark
وزارت دادگستری آمریکا یک شهروند ایرانی و یک شهروند فلسطینی را به حملات سایبری علیه آمریکا متهم کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، وزارت دادگستری آمریکا طی اتهاماتی مدعی شد یک شهروند ایرانی و یک فرد فلسطینی در اقداماتی تلافی‌جویانه بابت ترور سردار سلیمانی، ده‌ها وب‌سایت آمریکایی را هک کرده‌اند.

این وزارت خانه در ادامه اتهامات خود مدعی شد، شهروند ایرانی به نام بهزاد محمدزاده و یک شهروند فلسطینی به نام مروان ابوسرور (Marwan Abusrour) با همکاری یکدیگر بیش از ۵۰ سایت آمریکایی را هک کرده و تصویر پرچم ایران به همراه سردار سلیمانی با زیرنویس «مرگ بر آمریکا» را جایگزین مطالب این سایت‌ها کرده‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا مدعی شد ازآنجاکه این دو شخص به سایت‌های آسیب‌پذیر آمریکا حمله کرده و آن‌ها را هک می‌کردند لذا تحت تعقیب نهادهای آمریکایی هستند. به‌علاوه نفرات شناخته‌شده و ناشناس دیگری نیز به آن‌ها کمک کرده‌اند.

سازمان امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا هم در انتها به قدرت سایبری ایران اشاره‌کرده و خاطرنشان کرد: ایران دارای برنامه سایبری قدرتمندی است که می‌تواند علیه آمریکا به کار گیرد و زیرساخت‌های حیاتی آمریکا را با اختلال مواجه کند.

وزارت امور خارجه ایران ضمن بی‌اساس خواندن این اتهامات اظهار کرد که اتهام‌پراکنی علیه ایران پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قابل پیش‌بینی بود.
مرجع : سایبربان