فراخوان ستاد اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي
سه حوزه پرچم‌دار اینترنت اشیا توسعه می‌یابد
کد مطلب: 17047
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۶
 
مرکز توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی از سه حوزه پرچم‌دار اینترنت اشیا شامل صنعت هوشمند،سلامت هوشمند و توسعه حسگرهای محوری در قالب فراخوان حمایت می‌کند.
سه حوزه پرچم‌دار اینترنت اشیا توسعه می‌یابد
 
 
Share/Save/Bookmark
مرکز توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی از سه حوزه پرچم‌دار اینترنت اشیا شامل صنعت هوشمند،سلامت هوشمند و توسعه حسگرهای محوری در قالب فراخوان حمایت می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مرکز توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قصد دارد با کمک دانش‌بنیان‌ها سه پروژه پرچم‌دار در صنعت اینترنت اشیا را توسعه دهد.

در همین راستا از شرکت‌ها دعوت کرده‌است که اطلاعات مورد نیاز در این سه حوزه را برای ستاد ارسال کنند. در این فراخوان، مرکز به دنبال اطلاعاتی مبنی بر توانمندی فعالان بخش خصوصی برای همکاری در این پروژه‌ها است.

فناوری اینترنت اشیا یکی از فناوری‌های محوری در دست‌یابی به انقلاب چهارم صنعتی محسوب می‌شود. این انقلاب صنعتی فراتر از اتوماسیون عمل می‌کند و موجب افزایش بهره‌وری بیش از پیش در بخش‌های مختلف تولیدی می‌شود. مدنظر است که با اجرای این پروژه یک نمونه موفق از کاربرد مقیاس‌پذیر کارخانه هوشمند در صنایع ایجاد شود. انتظار می‌رود شرکت داوطلب، توانمندی لازم برای اجرای بخش‌های مختلف این پروژه شامل سخت‌افزار و نرم‌افزار را دارا باشد.

در این فراخوان آمده است: «شیوع ویروس کرونا تمام بخش‌های اقتصادی و اجتماعی دنیا ازجمله کشورمان را تحت تاثیر قرار داده است. از این رو، بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در راستای کنترل این اپیدمی و کاهش آسیب‌های انسانی، اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن امری بدیهی است. مرکز نیز به‌عنوان متصدی این فناوری نوین در ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف بهبود سلامت عمومی در شرایط اپیدمی، مایل به حمایت از توسعه سلامت هوشمند از طریق حمایت‌های مادی و معنوی است.

همچنین در این فراخوان تاکید شده است: خدمات اینترنت اشیا، مانند سایر فناوری‌ها، وابسته به توجیه اقتصادی آنها است. نوسانات اقتصادی و تحریم‌های غیرقانونی منجر به ایجاد گلوگاه در تامین سخت‌افزارها و به‌طور خاص حسگرهای محوری شده است. از همین رو، کارگروه به دنبال شناسایی و تولید انبوه حسگرهای پرکاربرد و راهبردی برای توسعه اینترنت اشیا در داخل کشور است.

علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات خود را به‌صورت فایل فشرده در سه حوزه صنعت هوشمند، سلامت هوشمند و توسعه حسگرهای محوری اینترنت اشیا به دبیرخانه این فراخوان به آدرس ایمیل info@edt.isti.ir تا ۱۲ مهرماه امسال ارسال کنند.

همچنین شرکت‌کنندگان در ارائه اطلاعات در صورت داشتن هر گونه پرسش می‌توانند سوالات خود را به آدرس info@edt.isti.ir ایمیل کنند. کارشناسان مرکز در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۱۰ الی ۱۲ با شماره تلفن ۰۲۱-۸۸۵۵۶۱۶۵ آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.