کنترل محتوای سایت‌ها با ممنوعیت روش‌های رمزنگاری

سایبربان , 5 مهر 1399 ساعت 9:01

وزارت ارتباطات روسیه پیشنهاد کرد روش‌های رمزنگاری TLS ۱.۳ ،ESNI ،DoH و DoT در روسیه ممنوع شوند.


وزارت ارتباطات روسیه پیشنهاد کرد روش‌های رمزنگاری TLS ۱.۳ ،ESNI ،DoH و DoT در روسیه ممنوع شوند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، وزارت ارتباطات روسیه پیشنهاد کرد برخی روش‌های رمزنگاری ممنوع شوند. نویسندگان لایحه پیشنهاد کردند سایت‌هایی که از چنین الگورتیم‌هایی برای رمزنگاری استفاده می‌کنند نیز مسدود شوند.

براساس پیشنهاد وزارت ارتباطات روسیه، استفاده از پروتکل‌های رمزنگاری فقط باید در مواردی انجام شود که بر اساس موازین مقرر در قانون مجاز شمرده شده‌اند. در غیر این‌صورت رمزنگاری‌ها مانع مسدودسازی اطلاعات و محتوای غیر مجاز در روسیه خواهد شد.

طرفداران لایحه این‌گونه استدلال کرده‌اند که براساس برآورد‌های انجام شده میزان استفاده از پروتکل‌های رمزنگاری رو به افزایش بوده و درنتیجه محتوای غیرقانونی می‌تواند بدون هیچ مانعی پخش و گسترش یابد.

به این ترتیب، وزارت ارتباطات این کشور قصد دارد تغییراتی در قانون فدرال ۱۴۹ مربوط به «اطلاعات، فناوری‌های اطلاعات و حفاظت از اطلاعات» وارد کرده و با بخش «پروتکل‌های رمزنگاری» آن را تکمیل کند.

چنان‌چه یک منبع از متدهای رمزنگاری یادشده بهره گیرد، وزارت ارتباطات طی حداکثر یک روز کاری پس از شناسایی توسط روسکام نادزور فعالیت‌های آن را به حالت تعلیق در می‌آورد.


کد مطلب: 17049

آدرس مطلب: http://www.aftana.ir/fa/doc/news/17049/کنترل-محتوای-سایت-ها-ممنوعیت-روش-های-رمزنگاری

افتانا
  http://www.aftana.ir