توئیتر هشدار داد
نشت اطلاعات از رابط برنامه‌نویسی توئیتر
کد مطلب: 17054
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰
 
توئیتر هشدار داده که تنظیمات نادرست سرور پرتال توسعه‌دهندگان توئیتر به هکرها امکان می‌دهد از طریق مرورگرهای اینترنتی برای دسترسی به کلیدهای رابط کاربری برنامه‌نویسی آن اقدام کنند.
نشت اطلاعات از رابط برنامه‌نویسی توئیتر
 
 
Share/Save/Bookmark
توئیتر هشدار داد که تنظیمات نادرست سرور پرتال توسعه‌دهندگان توئیتر به هکرها امکان می‌دهد از طریق مرورگرهای اینترنتی برای دسترسی به کلیدهای رابط کاربری برنامه‌نویسی آن اقدام کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هکرها در صورت دسترسی به این کلیدها می‌توانند برای سرقت توکن‌های این پرتال و نیز اسرار برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان توئیتر اقدام کنند.

توئیتر به توسعه‌دهندگان فعال در این پرتال به نشانی developer.twitter.com در مورد مشکل امنیتی مذکور که ممکن است به سرقت اطلاعات از حساب‌های کاربری آنها منجر شود، هشدار داده است.

سایت یادشده دارای امکاناتی برای استفاده توسعه‌دهندگان توئیتر است تا آنها اپلیکیشن‌های خود و کلیدهای رابط کاربری برنامه‌نویسی آنها را در توئیتر مدیریت کرده و به توکن‌ها و کلیدهای رمز حساب‌های توئیتر خود نیز دسترسی داشته باشند.

توئیتر به خصوص از افرادی که از رایانه‌های عمومی و مشترک برای دسترسی به developer.twitter.com استفاده می‌کنند خواسته تا اطلاعات خود را از روی آنها پاک کنند. چون داده‌های ذخیره شده بر روی کش این رایانه‌ها می‌تواند برای دسترسی به داده‌های خصوصی برنامه نویسان مورد سوءاستفاده قرار بگیرد. این شرکت می‌گوید مشکل یادشده را به تازگی برطرف کرده است.
مرجع : خبرگزاری مهر