محرومیت هفت‌ساله مدیر سابق کمبریج آنالیتیک از مدیریت
کد مطلب: 17060
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰
 
الکساندر نیک، مدیرعامل سابق شرکت کمبریج آنالیتیکا، به علت سوءاستفاده از اطلاعات شخصی کاربران فیس‌بوک برای بررسی میزان محبوبیت ترامپ به مدت هفت‌سال از مدیریت شرکت‌ها محروم شد.
محرومیت هفت‌ساله مدیر سابق کمبریج آنالیتیک از مدیریت
 
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل سابق شرکت کمبریج آنالیتیکا، به علت سوءاستفاده از اطلاعات شخصی کاربران فیس‌بوک برای بررسی میزان محبوبیت ترامپ به مدت هفت‌سال از مدیریت شرکت‌ها محروم شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، الکساندر نیک، مدیرعامل سابق شرکت کمبریج آنالیتیکا، برای هفت‌سال از مدیریت شرکت‌ها محروم شد. وی در سال ۲۰۱۶ شرکت مشاوره‌ای کمبریج آنالیتیکا را در انگلیس اداره می‌کرد که ارتباطات نزدیک و صمیمانه‌ای با ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ داشت.

وی با دسترسی به داده‌های خصوصی صدها میلیون کاربر فیس‌بوک از این اطلاعات برای بررسی میزان محبوبیت دونالد ترامپ و احتمال رأی‌وری وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا استفاده کرد.

بعد از افشای این موضوع فیس‌بوک با وی قطع همکاری کرد و درنهایت این فرد به علت نقض حریم شخصی بیش از ۸۷ میلیون کاربر فیس‌بوک به هفت سال محرومیت از مدیریت شرکت‌های تجاری محکوم شد. کمبریج آنالیتیکا در ماه می سال ۲۰۱۸ به‌طور کامل تعطیل شد.

بر اساس حکم دادگاه، اقدامات الکساندر نیک با استانداردهای شغلی وی تطابق نداشته و وی حق چنین اقداماتی را نداشته است و از همین رو به مدت هفت سال حق مدیریت شرکت‌های تجاری را ندارد.
مرجع : خبرگزاری مهر